Dalies:

Valdības augstākā apbalvojuma saņemšanai virza sešus cilvēkus, tostarp Levitu un Prūsi

Valdības augstākā apbalvojuma saņemšanai virza sešus cilvēkus, tostarp Levitu un Prūsi
  • 23. Oct. 2018

 Valdība otrdien lems par Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešām personām, tās godinot par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augtākais apbalvojums - nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

2018.gadā Ministru kabineta balvu plānos pasniegt Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā, kā arī zinātniskiem sasniegumiem tieslietu jomā.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat balvai nominēts Latvijas bobsleja izlases komandas galvenais treneris Sandis Prūsis par nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā un ārsts internists, endokrinologs Agnis Štifts par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā.

Par nozīmīgu ieguldījumu publisko iepirkumu sistēmas veidošanā un attīstībā balvu plānots pasniegt arī Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājai Dacei Gailei, par ilggadēju ieguldījumu Latvijas kinomākslā, izciliem starptautiskiem sasniegumiem un nozīmīgu veikumu filmu nozarē tai nominēts kinorežisors un operators Ivars Seleckis, bet par mūža ieguldījumu dejas mākslā un Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē balvu paredzēts pasniegt dejotājai, horeogrāfei un pedagoģei Vijai Vētrai.

Ministru kabineta balvas laureāti svinīgā ceremonijā saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā. Šogad Ministru kabineta balvas pasniegšana un koncerts notiks 26.novembrī plkst.19 Rīgas pilī.

Autors: LETA
Foto: Ieva Lūka

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti