Dalies:

Valdība sola atrisināt mediju finansējuma krīzi

Valdība sola atrisināt mediju finansējuma krīzi
LETA
  • 31. Mar. 2020

"Neviens nav aizmirsts un netiks aizmirsts. Mēs saprotam, ka medijiem ienākumi no reklāmām krītas, bet ārkārtējās situācijas laikā darba apjoms tikai palielinās. Mums ir jāatrod risinājums un mēs to atradīsim," otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK). Pēc viņa teiktā masu mediju atbalstam no valsts budžeta varētu prasīt 3,7 miljonus eiro.

Politiķis atzīmēja, ka šīs nedēļas aktualitāte bija noteikumu projekts, kas paredz kārtību, kā pašnodarbinātie un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji var pieteikties un saņemt dīkstāves pabalstu, tomēr paralēli ministrija ir sākusi darbu pie informatīvā ziņojuma par masu mediju jomu.

Patlaban ministrs nevarēja pateikt, kad Kultūras ministrija nāks klajā ar ziņojumu. Iespējams, tas notiks ceturtdien valdības sēdē, bet, ja būs nepieciešamas papildu diskusijas, tad tas notikšot ne vēlāk kā nākamās nedēļas otrdienā vai ceturtdienā.

Lasītākās ziņas valstī

Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) apgalvoja, ka valdība domā, kā sniegt atbalstu masu medijiem, bet šis jautājums esot jāskata no diviem aspektiem. Pirmkārt, jārisina jautājums ar drukātās preses piegādēm, kas tiešā veidā ir saistīts ar VAS "Latvijas pasts" izdevumiem, jo piegādes patlaban esot dārgākas nekā pats piegādājamais preses izdevums. Savukārt otrs aspekts ir atbalsts pārējiem masu medijiem, kuri cieš no reklāmas tirgus samazinājuma.

Kariņš uzsvēra, ka par atbalstu masu medijiem Ministru kabinets varētu lemt vēlākais līdz nākamās nedēļas beigām. Gadījumā, ja risinājums mediju atbalstam tiks izstrādāts ātrāk, nav izslēgts, ka šis jautājums valdības dienaskārtība varētu nonākt ātrāk. "Risinājumu atradīsim," solīja premjers.

latviesi.com jau ziņoja, Latvijas Žurnālistu asociācija aizvadītajā nedēļā vērsās Ministru kabinetā ar lūgumu nekavējoties sniegt atbalstu Latvijas medijiem, lai tie spētu turpināt darbu un pārdzīvot krīzes situāciju.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti