Dalies:

Valdība sniedz garantijas 2026.gada Olimpisko spēļu nodrošināšanai sadarbībā ar Zviedriju

Valdība sniedz garantijas 2026.gada Olimpisko spēļu nodrošināšanai sadarbībā ar Zviedriju
  • 09. Apr. 2019

Latvijas valdība šodien nolēma sniegt garantijas Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai par Latvijas gatavību kopā ar Zviedriju rīkot 2026. gada Ziemas Olimpiskās spēles. Šobrīd uz šo spēļu rīkošanu kandidē arī Milāna, lēmums par norises vietu tiks pieņemts vasarā.

Ar informatīvo ziņojumu par sadarbību ar Stokholmu–Ori Zviedrijā, kandidējot uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu, kas paredzētu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību rīkošanu Siguldas trasē, iepazīstināja Izglītības un zinātnes ministrija. Valdība šodien apliecināja, ka bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” tiks pielāgota Olimpisko spēļu rīkošanai izvirzītajām prasībām un arī tiks sakārtota transporta infrastruktūra. Trases rekonstrukcija, transporta infrastruktūras sakārtošana un Olimpiskā ciemata funkcijai Siguldā izmantojamās mājokļu un sabiedriskās infrastruktūras attīstība plānota neatkarīgi no Olimpisko spēļu rīkošanas, informē ministrijā.

Latvijas sniegtās garantijas ietver SOK Olimpiskās hartas ievērošanu, diskriminācijas nepieļaušanu, cilvēktiesību aizsardzību un dažādus ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumus. Tāpat nosacījumus un garantijas nodokļu un muitas jomā, nepieciešamību garantēt juridisku šķēršļu neesamību spēļu norisei, nacionālās antidopinga organizācijas spēju nodrošināt dopinga kontroles programmas un drošības garantijas. Tiek sniegtas arī garantijas nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanai, ar SOK un ar Olimpisko spēļu norisi saistīto tiesību aizsardzībai (tai skaitā reklāmas, tirdzniecības, apraides un retranslācijas jomā, patenti un dizainparaugi u.tml.), telekomunikācijas, medicīnas pakalpojumu pieejamības, preses brīvības, manipulāciju ar sporta sacensībām aizlieguma un citās jomās.

Lasītākās ziņas valstī

Iniciatīvu pretendēt uz olimpisko spēļu rīkošanu izteica Stokholmas 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanas komiteja, jo Zviedrijai nav savas infrastruktūras bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību rīkošanai, savukārt Latvijā ir gan spēcīgas šo sporta veidu tradīcijas, gan trase, kas ir atbilstoša augsta līmeņa starptautisko sporta sacensību rīkošanai kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā divniekiem.Valdība Latvijas iesaisti kandidēšanā uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu konceptuāli atbalstīja jau pagājušajā vasarā.

Lēmums par šo spēļu norises vietu (Stokholma vai Milāna) tiks pieņemts Starptautiskā Olimpiskā komisija šā gada 24.jūnijā. Ja Stokholma – Ore (Zviedrija) iegūs tiesības rīkot 2026. gada Ziemas Olimpiskās spēles, četru mēnešu laikā pēc SOK lēmuma Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar iesaistītajām institūcijām sagatavos un iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā sākotnējo pasākumu plānu, norādot arī tā provizoriskās izmaksas. Pēc plāna izskatīšanas Ministru kabinetā tiks sagatavoti nepieciešamie dokumenti par valsts budžeta ilgtermiņa saistību uzņemšanos, lai nodrošinātu valsts īpašumā esošās Siguldas trases rekonstrukciju. Jautājums par valsts finansiālo atbalstu olimpisko spēļu sarīkošanai Siguldā skatāms kārtējā gada valsts budžeta un vidējā termiņa budžeta ietvara sagatavošanas procesā, ņemot vērā valsts budžeta iespējas.

Ja tiks pieņemts lēmums par monobobsleja un atbilstošu skeletona disciplīnu iekļaušanu 2026.gada Ziemas Paralimpisko spēļu programmā, minētās garantijas būs attiecināmas arī uz 2026.gada Ziemas Paralimpisko spēļu norisi Siguldā.


Attēls: Izglītības un zinātnes ministrija

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti