Dalies:

Valdība Misānes lietā vērsusies Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Valdība Misānes lietā vērsusies Eiropas Cilvēktiesību tiesā
CC0 licence
  • 19. Feb. 2020

Valdība atbalstījusi Ārlietu ministrijas ierosinājumu Kristīnes Misānes lietā vērsties ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Tā kā iesniegums jau sagatavots, tas tuvākajā laikā tiks nosūtīts ECC, pēc valdības sēdes žurnālistus informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

"Valdība lēma vērsties ECT Misānes lietā, sevišķi ņemot vērā, ka līdzšinējos tiesas procesos netika ņemti vērā argumenti par starptautisko organizāciju pausto par dažāda veida problēmām Dienvidāfrikas ieslodzījumu vietās, tostarp attiecībā pret vardarbību, sieviešu stāvokli utt. Šie argumenti netika ņemti vērā," sacīja ministrs.

Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) Kristīnes Misānes lietā, tiesai tiks argumentēts, ka vairākas nevalstiskās organizācijas ieslodzījuma vietās Dienvidāfrikā konstatējušas necilvēcīgus apstākļus, iespējamu seksuālu vardarbību un spīdzināšanu, par valdības lemto sēdes slēgtajā daļā intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" detalizētāk pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV). Pēc viņas teiktā, šīs dienas laikā tapšot zināms, vai ECT pieņems Latvijas sūdzību.

Lasītākās ziņas

Ārlietu ministrs norād, ka šādas lietas ECT praksē ir bijušas, tādējādi šajā jautājumā netiks atvēra jauna tiesvedības lapaspuse. Tomēr esot jārēķinās, ka ECT lieta varētu tikt skatīta gadiem. "Lieta ir pietiekami interesanta," secināja ministrs.

Tāpat Rinkēvičs norādīja, ka valdība lūgs pagaidu noregulējumu par Misānes izdošanas liegumu, bet šajā jautājumā lēmumu pieņems tiesa, kuras lēmums būs jārespektē.

Ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka valdības šīs dienas lēmums un Ģenerālprokuratūras pieņemtais Eiropas apcietinājuma lēmums pret Misāni un nosūtītais aicinājums Dānijas kompetentajai iestādei viņu izdot Latvijai ir paralēli procesi.

Latviesi.com jau vēstīja, ka Ģenerālprokuratūra saņēmusi jaunus pierādījumus kriminālprocesa uzsākšanai pret Kristīni Misāni. Tāpēc otrdien, 17. februārī, pēc prokuratūras ierosinājuma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemēroja Kristīnei Misānei drošības līdzekli – apcietinājumu. Šis lēmums deva pamatu Ģenerālprokuratūrai pieņemt Eiropas apcietinājuma lēmumu pret Kristīni Misāni. Tas nosūtīts Dānijas Karalistes kompetentajai iestādei, prasot Latvijas Republikas pilsones Misānes izdošanu Latvijai.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti