Dalies:

Latvija izvēlas dzīvot pēc vasaras laika

Latvija izvēlas dzīvot pēc vasaras laika
  • 19. Feb. 2019

Latvija atteiksies no sezonālās laika maiņas un dzīvos pēc vasaras laika, tā šodien nolēma valdība. Tiesa gan, izmaiņas vēl uzreiz nestāsies spēkā, pulksteņa rādītāji pavasarī vēl būs jāpagriež par stundu uz priekšu, bet rudenī - atpakaļ. 

Atgādināsim, ka Eiropas Komisija pērn rosināja atcelt sezonālo laika maiņu un dot iespēju dalībvalstīm izvēlēties, vai pastāvīgi palikt vasaras vai ziemas laikā. Latvija ir gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi.

Sākotnēji bija iecerēts pārtraukt sezonālo laika maiņu visā Eiropas Savienībā no 2019.gada, bet diskusijas turpinās, gala lēmums vēl nav pieņemts un šobrīd nav indikāciju par iespējamo apstiprināšanas laiku. Ekonomikas ministrija prognozē – tas varētu notikt 2021. gadā.

Lasītākās ziņas valstī

Jāpiebilst, ka Baltijas valstu premjerministri pērn vienojās paturēt kopīgu laika joslu, kad Eiropas Savienība atteiksies no sezonālās pulksteņa rādītāju pagriešanas divreiz gadā. Tomēr iepriekš premjeri vairījās paziņot, kādu kopīgo laiku Latvija, Lietuva un Igaunija varētu izraudzīties - vasaras vai ziemas. 

Igaunijas izšķiršanos apgrūtina apstāklis, ka tās ziemeļu kaimiņvalsts Somija, ar kuru Igaunija vēlas kopīgu laika joslu, labprāt paliktu pie ziemas laika, kamēr Latvija un Lietuva ir par vasaras laiku, lai gan visas valstis atrodas vienā laika joslā. Tiesa gan, nesen veikta sabiedriskās domas aptauja liecina, ka arī lielākā daļa Igaunijas iedzīvotāju vēlas, lai viņu valsts paliktu pie vasaras laika.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti