Dalies:

Valdība atbalsta priekšlikumu atvieglot diasporas locekļu iespējas strādāt Latvijas civildienestā

Valdība atbalsta priekšlikumu atvieglot diasporas locekļu iespējas strādāt Latvijas civildienestā
Foto: Aiga Dambe, LV portāls
  • 16. Apr. 2019

Ministru kabinets otrdien atbalstīja grozījumus Valsts civildienesta likumā, lai atvieglotu starptautisko organizāciju dienestos strādājošo valstpiederīgo iespējas uz laiku, ne ilgāku par gadu, strādāt Latvijas civildienestā.

Iepriekš Ministru kabinetam tika dots uzdevums līdz šā gada februāra beigām iesniegt Saeimā nepieciešamos likumprojektus, kas paredz iespēju ikvienam diasporas loceklim, kurš ieguvis izglītību vai darba pieredzi ārvalstīs, efektīvi piedalīties Latvijas valsts un pašvaldību darbībā, kā arī pildīt valsts civildienestu atbilstoši savām spējām, izglītībai un kvalifikācijai.

Valsts kancelejā iepriekš norādīja, ka Diasporas likuma izstrādes gaitā tika secināts, ka starptautisko organizāciju dienestos strādājošie Latvijas piederīgie izrāda interesi par iespējām uz laiku iekļauties Latvijas valsts dienestā. Attiecīgie profesionāļi to ir gatavi darīt personisku motīvu dēļ un pastāvīgo starptautisko dienestu pārtraukt ar bezalgas atvaļinājumu.

Lasītākās ziņas valstī

Valsts kancelejā atzina, ka, paredzot īpašu kārtību diasporas locekļu iesaistei valsts civildienestā, uzsvars tiktu likts uz konkrētā diasporas locekļa izglītību un profesionālo pieredzi darbā ārvalstīs, līdz ar to lēmums par personas iecelšanu ierēdņa amatā būtu balstīts tieši uz personas unikālo pieredzi un kvalifikāciju.

Ar likuma grozījumiem paredzēts, ka valsts interesēs ierēdņa amatā uz noteiktu laiku, kas nepārsniedz vienu gadu, varēs iecelt personu, kas pilda darba pienākumus starptautiskajā organizācijā, kuras dalībvalsts ir Latvija vai ar kuru sadarbojas Latvija, vai ir šādas organizācijas dalībvalsts institūcijā.

Gala lēmums par likuma grozījumiem būs jāpieņem Saeimai.

Autors: LETA
Foto:  Aiga Dambe, LV portāls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti