Dalies:

Valdība atbalsta iespēju ārzemju latviešiem norādīt papildu adresi Latvijā

Valdība atbalsta iespēju ārzemju latviešiem norādīt papildu adresi Latvijā
LETA/ Zane Bitere
  • 28. May. 2019

Ārzemēs dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji varēs norādīt vienu papildus dzīvesvietas adresi Latvijā, šodien nolēma valdība. Tas ļaus atrisināt vairākas parkstiskas problēmas, kas saistītas ar pakalpojumu saņemšanu Latvijā, piemēram, iestāties rindā uz pašvaldības bērnudārzu Latvijā, esot arī oficiāli deklarētam ārzemēs.

Dzīvesvietas deklarēšanas likums paredz tiesības norādīt neierobežotu skaitu papildu adrešu, deklarējot dzīvesvietu Latvijā. Bet tas attiecas tikai uz tām personām, kuru dzīvesvieta ir Latvijā.

Savukārt ārvalsts dzīvesvietas adresi personai jānorāda saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumā noteikto. Un ja persona norāda kā savu dzīvesvietas adresi ārvalsts adresi,  deklarētā dzīvesvietas adrese tiek aizstāta ar ārvalsts adresi, nesaglabājot deklarēto dzīvesvietas adresi Latvijā un tai nav tiesību norādīt papildu adreses.

Lasītākās ziņas valstī

Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā paredz, ka Latvijā deklarēta persona varēs norādīt papildu adresi ne tikai Latvijā, kā tas ir šobrīd, bet varēs norādīt papildu adresi arī ārvalstī, kā arī to mainīt vai izbeigt.

Tāpat paredzēts grozīt regulējumu, atļaujot personai, kurai ir norādīta adrese ārvalstī, norādīt vienu papildu adresi vai nu Latvijā vai ārvalstī, kā arī to mainīt vai izbeigt. Tādējādi gan personas pamatadrese, gan papildu adrese būs ārvalstīs.

Diasporas likums, kas paredz nodrošināt papildus dzīvesvietas adresei ārvalstī norādīt arī vienu adresi Latvijā, stājās spēkā jau janvārī. Papildu adrese Latvijā, kas tiktu uzskatīta par līdzvērtīgu deklarētajai dzīvesvietas adresei Dzīvesvietas deklarēšanas likuma izpratnē, vajadzīga dažādu pakalpojumu saņemšanā. Tas ļautu laikus reģistrēties pirmskolā vai vispārizglītojošā skolā. Tā rezultātā tiktu nodrošināta izglītības iegūšana un labvēlīgi apstākļi, atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma grozījumi vēl būs jāpieņem Saeimai. Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti