Dalies:

Valda Muktupāvela monogrāfija par tautas mūzikas instrumentiem Latvijā izdota angliski

Valda Muktupāvela monogrāfija par tautas mūzikas instrumentiem Latvijā izdota angliski
  • 19. Apr. 2018

LU Akadēmiskais apgāds ir laidis klajā LU profesora mākslas zinātņu doktora Valda Muktupāvela pētījuma par tautas mūzikas instrumentiem Latvijā anglisko versiju “Folk Music Instruments in Latvia”.

Monogrāfija latviski tika publicēta pērn un tika novērtēta kā viens no Latvijas zinātnes sasniegumiem 2017. gadā, kā arī tika nominēta gada skaistāko izdevumu konkursam “Zelta ābele”.

Darba pamatā ir Eiropas organoloģijā aprobēta metodoloģija, tulkojums ir paredzēts starptautiskai auditorijai. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis darbu ir raksturojis šādi: “Ar plašu attēlu un grafisko materiālu papildinātā grāmata, manuprāt, būs ļoti pieprasīts un plaši lietojams enciklopēdisks izdevums ar tālu starptautisku interesi.”

Grāmata jau rotāja Latvijas stendu Londonas starptautiskajā grāmatu gadatirgū. Pētījumu atbalstījusi Latvijas Universitāte, Valsts pētījumu programma “Habitus” un Valsts Kultūrkapitāla fonds, monogrāfijas tulkošanu ir atbalstījusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti