Dalies:

Vairākiem simtiem ģimeņu Latvijā trūkst viedierīču, lai īstenotu darbu un mācības mājās

Vairākiem simtiem ģimeņu Latvijā trūkst viedierīču, lai īstenotu darbu un mācības mājās
CC0 licence
  • 23. Apr. 2020

Latvijā joprojām ir tādas ģimenes, kurās ir viena viedierīce uz vairākiem skolas vecuma bērniem. Daudzās ģimenēs vienīgais dators jādala arī ar vecākiem, kuriem jāstrādā no mājām. Tehnoloģiju uzņēmuma “Giveazy” akcijas “Dators bērnam” laikā apkopotie dati liecina - ģimenēm vēl nepieciešamo datoru skaits Latvijas teritorijā kopumā ir 350. Lielākais skaits datoru vajadzīgi ģimenēm reģionos ar 3 un vairāk bērniem.

Akcijā "Dators bērnam" novadu pārstāvji, uzņēmēji un privātpersonas tiek aicināti palīdzēt ģimenēm, nododot turpmākai lietošanai savus neizmantotos datorus. Akcijas laikā kopumā jau saziedoti 50 datoru komplekti. To izdarīt iespējams, rakstot uz datorsbernam@giveazy.lv.

Ar apkopoto informāciju par ģimenēm, kurās joprojām nepieciešams dators, var iepazīties uzņēmuma mājaslapā. Interaktīvā kartē redzami reģioni un tajos nepieciešamo datoru skaits. 

Lasītākās ziņas valstī

“Akcijā mums palīdzēja brīvprātīgo komanda - kopumā 4 cilvēki, kas pašaizliedzīgi, vairāku nedēļu garumā izvērtēja visus pieprasījumus. Viņi salīdzināja ģimeņu sniegto informāciju ar novadu sociālajiem darbiniekiem, lai izvērtētu atbilstību, kā arī palīdzēja koordinēt datoru sūtīšanu. Vēlos pateikt lielu paldies visiem, kas ieguldījuši savu laiku un naudu, sniedzot palīdzību kādai no ģimenēm!” saka akcijas idejas autors Mārtiņš Īviņš.

Informāciju par ģimenēm, kurās trūkst datoru, apkopojuši lietu nodošanas lietotnes “Giveazy” izstrādātāji. Tajā iedzīvotāji var atdot vēl labā kārtībā esošas lietas, kuras pašiem vairs nav nepieciešamas, bet varētu noderēt citiem. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti