Dalies:

Vairākas organizācijas lūdz turpināt valsts atbalstu Latgales žurnālistiem

Vairākas organizācijas lūdz turpināt valsts atbalstu Latgales žurnālistiem
  • 19. Mar. 2019

Vairākas Latgales sabiedriskās organizācijas un neatkarīgo producentu grupas vērsušās Saeimā ar lūgumu turpināt valsts atbalstu Latgales informatīvās telpas stiprināšanai.

Kā norādīts organizāciju vēstulē Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Latgales apakškomisijai, 2019.gada valsts budžetā nav paredzēts finansējums iepriekšējos gados īstenotajai programmai "Atbalsts sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanai medijos Latgales plānošanas reģionā", kas esot sniegusi nozīmīgu atbalstu vietējiem medijiem un producentu grupām, stiprinot latviešu, latgaliešu valodu Latgales informatīvajā telpā.

Vēstulē apgalvots, ka pēdējo divu gadu laikā konkursu kārtā radīta virkne jaunu žurnālistikas produktu. Radītais saturs informējis par valstī un Latgales reģionā notiekošajām sociālajām, politiskajām un kultūras aktualitātēm, "panākot Latvijas identitātes un reģionālās piederības sajūtas nostiprināšanu", vēstulē uzsver organizācijas.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat vēstulē apgalvots, ka, integrējot minēto satur medijos, ko patērē mazākumtautību pārstāvji, tikusi veicināta latviešu un latgaliešu valodas lietošana, turklāt programma nodrošinājusi arī neatkarīgu žurnālistiku un viedokļu daudzveidību.

Vēstulē atgādināts, ka Valsts valodas politikas pamatnostādnes 2015.-2020.gadam īstenojamas, paplašinot un aizsargājot latviešu valodas kultūrvidi, tostarp latgaliešu rakstu valodu, kā arī kopjot un nostiprinot latviešu valodas kvalitāti Latvijas informācijas telpā, jo īpaši plašsaziņas līdzekļos un digitālajā vidē.

Tāpēc organizācijas aicina Saeimas deputātus nodrošināt finansējumu mediju politikas pēctecībai, kas līdz šim bija vērsta uz Latgales mediju telpas stiprināšanu.

Vēstuli parakstīja biedrība "Latgolys Saeima", "Latgolys entuziastu grupa "Biļdis"", studija "3KM", producentu grupa "Mediju darbnīca", Vladislava Luoča fonds, biedrība "Latgolys Studentu centrs"/Latgaliešu kultūras ziņu portāls "lakuga.lv", biedrība "Upītes jauniešu folkloras kopa", žurnāla "A12" izdevējs SIA "5 labas ziņas", "Latgolys Producentu Grupa", biedrība "LR", "Vietējā Latgales Avīze" un biedrība "Kukuži".

Autors: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti