Dalies:

Vai par ārzemēs dzimušu bērnu var saņemt pabalstus Latvijā?

Vai par ārzemēs dzimušu bērnu var saņemt pabalstus Latvijā?
Vai par ārzemēs dzimušu bērnu var saņemt pabalstus Latvijā?
CC0 licence
  • 27. May. 2019

Vai māmiņai pienākas pēcdzemdību maternitātes pabalsts un bērna piedzimšanas pabalsts, ja bērns dzimis Zviedrijā, bet mamma ir strādājošā Latvijā un pašlaik atrodas dekrētā, ārzemēs pie vīra, ”LV portālam” jautā Linda.

Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūrā skaidro, ja māte ir sociāli apdrošināta Latvijā un viņai bija tiesības uz maternitātes pabalstu par grūtniecības atvaļinājuma laiku, tad ir tiesības arī uz maternitātes pabalstu par dzemdību atvaļinājuma laiku neatkarīgi no tā, kurā valstī bērns dzimis.

Saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 4. panta pirmo un trešo daļu tiesības uz bērna piedzimšanas pabalstu ir tiem Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuriem piešķirts personas kods, kuru bērniem piešķirts personas kods un kuri pastāvīgi dzīvo Latvijas teritorijā.

Lasītākās ziņas

Aģentūrā norāda, par personas pastāvīgās dzīvesvietas valsti ir uzskatāma dalībvalsts, kurā tā dzīvo pastāvīgi un kurā atrodas arī viņas parastais interešu centrs. Līdz ar to, ja mātes pastāvīgā dzīvesvieta un interešu centrs atrodas Latvijā un mates nodoms ir saistīts ar pastāvīgu dzīvošanu Latvijā, tad mātei būs tiesības uz bērna piedzimšanas pabalsta saņemšanu.

Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu arī Tu! Izmantojot elektronisko formu, LV portāla lietotājam ir iespēja iesūtīt jautājumu un saņemt uz to e-konsultāciju. E-konsultācija ir informatīva rakstveida atbilde uz lietotāja iesūtītu jautājumu, kas publicēta LV portāla satura kanālā “E-konsultācijas”. Atbildes saite tiek nosūtīta lietotājam uz viņa norādīto e-pastu. E-konsultācijas atbildes autors ir LV portāla redaktors vai attiecīgas valsts institūcijas, profesionālās organizācijas vai citas kompetentas institūcijas pārstāvis.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti