Dalies:

Vai jūs nokārtotu Eiropas eksāmenu?

Vai jūs nokārtotu Eiropas eksāmenu?
Foto: no vietnes esmaja.lv
  • 07. May. 2020

Kurās ES valstīs jābrauc pa kreiso ceļa pusi? Un ko nozīmē "ilgtspējīga attīstība"? Izvēlies grūtības pakāpi, aizpildi Eiropas eksāmena 20 jautājumus un saņem vērtējumu - cik daudz zini par šo valstu savienību un tās kopējām vērtībām.

Eiropas eksāmens vietnē esmaja.lv pieejams ik gadu, kā daļa no Eiropas dienas svinībām, kas visā Eiropā tiek godināta 9.maijā. Eksāmenu varēs kārtot trīs dienu garumā - no 7.maija līdz 9.maijam -, un tā mērķis ir "rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par Latviju, Eiropas Savienību (ES), kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai, atzīmējot Eiropas dienu", norāda rīkotāji.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks, skaidro,ka Eiropas dienā ikviens aicināts atzīmēt un novērtēt eiropeisku dzīvesveidu, demokrātiju, brīvības un vērtības.

Lasītākās ziņas valstī

Viņš norāda, ka šī gada pavasaris ir pilns izaicinājumu, kas liek apgūt vairāk digitālo prasmju un tehnoloģiju, sadarboties attālināti, taču tai pat laikā - neaizmirst par solidaritāti, iecietību un savstarpēja atbalsta sniegšanu gan tepat ciematos un pilsētās, gan starp valstīm Eiropā un visā pasaulē.

Pildot eksāmenu, jāizvēlas sev piemērotākā vecuma grupa vai jautājumu grūtības pakāpe un jāatbild uz 20 jautājumiem, no kuriem daļu šogad ir veidojuši skolēni.

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību "Eiropas Kustība Latvijā".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti