Dalies:

Vadītāju apliecībām jauni ierobežojuma kodi

Vadītāju apliecībām jauni ierobežojuma kodi
Edijs Pīlēns/LETA
  • 28. Feb. 2020

Šodien, 28. februārī, stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, ar kuriem tiek izpildītas Eiropas Komisijas direktīvā par vadītāju apliecībām noteiktās prasības un novērsta situācija, ka Latvijai pārkāpumu procedūras ietvaros var draudēt tiesvedība, ja netiks pārņemti visi transportlīdzekļu vadītāju apliecībās noteiktie ierobežojuma kodi. Vienlaikus grozījumi precizē vadīšanas eksāmena vērtēšanas kārtību, profesionālo vadītāju kvalifikācijas (95. koda) derīguma termiņu un reglamentēto profesiju uzskaitījumu, kā arī vadītāja kvalifikācijas karšu izgatavošanas tehnoloģiskās prasības.


ĪSUMĀ

Noteikti jauni ierobežojuma kodi transportlīdzekļu vadītāju apliecībām.
Atbilstoši Satiksmes ministrijas rīcībā esošajai informācijai arī citās Eiropas Savienības valstīs ierobežojuma kodus lieto ārkārtīgi reti vai nelieto vispār.
Turpmāk eksāmenos arī uz figūru izpildi attiecinās kompetences vērtēšanas principus.
Vadītāja kvalifikācijas kartes derīguma termiņš ir pieci gadi, skaitot no attiecīgās kategorijas vadīšanas eksāmena nokārtošanas dienas vai – izņēmuma gadījumos – no periodiskās apmācības kursa pabeigšanas dienas.
Turpmāk informācija uz vadītāju apliecībām un vadītāju kvalifikācijas kartēm tiks ievietota ar lāzergravēšanas iekārtu, nevis datordrukas iekārtu.

ĪSUMĀ

- Noteikti jauni ierobežojuma kodi transportlīdzekļu vadītāju apliecībām.

Lasītākās ziņas valstī

- Atbilstoši Satiksmes ministrijas rīcībā esošajai informācijai arī citās Eiropas Savienības valstīs ierobežojuma kodus lieto ārkārtīgi reti vai nelieto vispār.

- Turpmāk eksāmenos arī uz figūru izpildi attiecinās kompetences vērtēšanas principus.

- Vadītāja kvalifikācijas kartes derīguma termiņš ir pieci gadi, skaitot no attiecīgās kategorijas vadīšanas eksāmena nokārtošanas dienas vai – izņēmuma gadījumos – no periodiskās apmācības kursa pabeigšanas dienas.

- Turpmāk informācija uz vadītāju apliecībām un vadītāju kvalifikācijas kartēm tiks ievietota ar lāzergravēšanas iekārtu, nevis datordrukas iekārtu.


Kādi ir jaunie ierobežojuma kodi

MK noteikumu Nr. 103 1. pielikums papildināts ar vairākiem apakšpunktiem (8.8.1, 8.8.2, 8.8.3, 8.8.4, 8.8.5, 8.8.6, 8.8.7, 8.8.8 un 8.8.9 apakšpunktu), kuri nosaka jaunus ierobežojuma kodus transportlīdzekļu vadītāju apliecībām:

ierobežojuma kods 61 – transportlīdzekļa vadītājam atļauts braukt tikai diennakts gaišajā laikā (laikposmā no rīta krēslas izzušanas līdz vakara krēslas iestāšanās brīdim);

ierobežojuma kods 62 – transportlīdzekļa vadītājam atļauts braukt tikai noteiktā rādiusā (km) ap savu dzīvesvietu vai tikai noteiktā pilsētā vai reģionā;

ierobežojuma kods 63 – transportlīdzekļa vadītājam aizliegts braukt ar pasažieriem;

ierobežojuma kods 64 – transportlīdzekļa vadītāja braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt noteiktu lielumu (km/h);

ierobežojuma kods 65 – transportlīdzekļa vadītājam atļauts braukt tikai kopā ar personu, kurai ir tās pašas kategorijas vadītāja apliecība;

ierobežojuma kods 66 – transportlīdzekļa vadītājam aizliegts vilkt piekabi;

ierobežojuma kods 67 – transportlīdzekļa vadītājam aizliegts braukt pa automaģistrālēm;

ierobežojuma kods 68 – transportlīdzekļa vadītājam aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus un aizliegts vadīt transportlīdzekli, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,0 promiles;

ierobežojuma kods 69 – transportlīdzekļa vadītājam atļauts vadīt tikai tādus transportlīdzekļus, kas aprīkoti ar alkometrisku autobloķētāju saskaņā ar standartu LVS EN 50436-1:2014 “Alkometriski autobloķētāji. Testēšanas metodes un veiktspējas prasības. 1. daļa: Tehniskie līdzekļi profilakses darbam ar iereibušiem autovadītājiem”.

Vairāk lasi šeit

Autors: LV portāls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti