Dalies:

Vācijas un Latvijas prezidenti meklē risinājumus problēmsituācijai pie Polijas robežas

Vācijas un Latvijas prezidenti meklē risinājumus problēmsituācijai pie Polijas robežas
LETA/Ieva Leiniša
  • 19. Mar. 2020

Latvijas un Vācijas prezidenti ceturtdien pārrunājuši jautājumus saistībā ar kravas automašīnu plūsmas organizēšanu starp abām valstīm, vienojoties par esošās sadarbības turpināšanu, kā arī papildu risinājumu meklēšanu pie Polijas robežas sastrēgumu dēļ iestrēgušo kravas transportlīdzekļu raitākai plūsmai.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, starp Valsts prezidentu Egilu Levitu un Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru panākta vienošanās par turpmāko abu valstu darbu, lai organizētu prāmju satiksmi kravas automašīnām no Vācijas uz Latviju.

Savukārt, lai mēģinātu uzlabot situāciju saistībā ar esošo kravas automašīnu kustības sastrēgumu uz Polijas robežas, tiek meklētas papildu iespējas tās novirzīt uz prāmju satiksmi, tādējādi apejot Poliju.

Lasītākās ziņas

Levits arī pateicās Šteinmeieram par palīdzību Latvijas cilvēku repatriācijā uz dzimteni. Tāpat abas puses pārrunāja valstu centienus vīrusa ierobežošanā un ekonomiskās krīzes pārvarēšanā.

Prezidenti bija vienisprātis, ka Eiropas Savienībai jākoncentrējas uz ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, kā arī preču aprites nodrošināšanu. Tika arī apspriesta situācija ar ierobežoto preču kustību uz Polijas robežas.

Kā ziņots, šobrīd ārzemniekiem ir aizliegts ieceļot Polijā. Izņēmums attiecas vienīgi uz pastāvīgajiem iedzīvotājiem, pilsoņu dzīvesbiedriem, diplomātiem un transporta sektorā strādājošajiem. Poļiem, kas atgriežas no ārzemēm, noteikta divu nedēļu obligātā karantīna. 

Aizliegums neattiecas uz kravu pārvadājumiem, tomēr atjaunotās robežkontroles dēļ pie robežas veidojas lieli sastrēgumi.

Vācijā uz autoceļiem pirms Polijas robežas arī ceturtdien saglabājās milzīgi transporta sastrēgumi. Uz maģistrāles A12 uz austrumiem no Berlīnes pirms Polijas robežas sastrēgums stiepjas 47 kilometrus garumā, pavēstīja ceļu policijas pārstāvis. Viņš piebilda, ka lielie preču kravas auto tiek laisti pa avārijas joslu. Šoferi tagad tiek novirzīti uz robežtiltu, kas atrodas nedaudz tālāk uz ziemeļiem Frankfurtē pie Oderas. 

Šoseju, kas savieno Berlīni ar Polijas ziemeļrietumu pilsētu Ščecinu, uz robežas nobloķējusi 18 kilometrus gara rinda. Savukārt tālāk uz dienvidiem, kā ziņo policija, izveidojušās 40 kilometrus garas rindas. Situācija esot uzlabojusies robežas šķērsošanas punktā pie Gerlicas, kur cilvēkiem iepriekš rindās bija jāgaida pat 30 stundas.

Polija līdz šim konstatēti 325 koronavīrusa gadījumi. Pieci cilvēki nomiruši.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti