Dalies:

Vācijas tiesa lemj, ka ģimenes locekļi lietotnē WhatsApp drīkst viens otru aizskart

Vācijas tiesa lemj, ka ģimenes locekļi lietotnē WhatsApp drīkst viens otru aizskart
  • 29. Jan. 2020
  • 20.35

Dažādu paaudžu cilvēki komunikācijai arvien biežāk izvēlas sociālos tīklus, turklāt sarakstās ne tikai ar draugiem un paziņām, bet arī radiniekiem. Vēl vairāk, gadās, ka ne tikai nevainīgi tērzē, bet arī kādu no radu pulka aprunā, vaino visos iespējamos grēkos un krietni vien nomelno. Privātā un publiskā telpa reizumis saaug tik cieši, ka robežas vairs grūti pamanīt. Tad arī nav nekāds brīnums, ka ģimenes nesaskaņas cilvēki mēģina risināt publiski – tiesā. Šādu gadījumu apraksta „Spiegel Online”, vēstot, ka tiesa nospriedusi: ģimenes locekļi lietotnē „WhatsApp” drīkst viens otru aizskart.

Ja ģimenes locekļi dažādās pļāpu platformās aprunā citus radiniekus, tas, protams, mieru mājā nevairo. Vēl vairāk – lieta var nonākt līdz pat tiesas zālei. Tā arī Frankfurtes pie Mainas tiesību sargiem nācās uzklausīt kāda vīrieša sūdzību par sievasmātes pastrādātu negantību un prasību aizliegt viņai turpmāk izplatīt nomelnojošus izteikumus par viņu.

Znota grēku protokols

Lasītākās ziņas valstī

Kāds šādai sievietes rīcībai bija iemesls? Lai to saprastu, jāatgriežas nesenā pagātnē. 2016. gadā ģimenes tēvam ar sievu izcēlās strīds. Kā jau bieži gadās, saistībā ar bērna audzināšanu. Kā atzīst vīrietis, viņš dēlu saņēmis aiz čupra un no mugurpuses stūmis, lai pasteidzinātu puiku, kurš, kā tēvam likās, bija pārāk gauss ceļā uz durvīm. Viņa sieva dusmās par tādu izrīcību ar dēlu šo situāciju bija ne tikai nofilmējusi, bet vēlāk arī uzfilmēto materiālu pārsūtījusi savai mātei.

Ar to, kā viegli nojaust, nekas vēl nebeidzās. Balstoties uz meitas stāstīto un uzfilmētajā redzēto, sievasmāte uzrakstīja „protokolu par nežēlīgu apiešanos”, kurā uzskaitīja visus viņai zināmos znota grēkus. Šo sarakstu kopā ar videomateriālu viņa, izmantojot „WhatsApp”, nosūtīja savai māsai ar aicinājumu to tālāk pārsūtīt arī abu mātei. Arī ar to sievasmātes aktivitātes vēl nebeidzās. Viņa uzrakstīja arī sūdzību par vīrieša nežēlīgo apiešanos ar bērnu un ar videomateriālu iepazīstināja ne tikai policijas darbiniekus, bet arī iestādes, kas rūpējas par bērnu un jauniešu labklājību, līdzstrādniekus.

Brīvas saskarsmes tiesības ar radiniekiem

Šāda publicitāte ģimenes tēvam nebija pa prātam. Lai vērstos pret „protokolā” paustajiem apgalvojumiem, viņš izvēlējās tiesas ceļu un pieprasīja, lai tiesa aizliedz sievasmātei izplatīt neskaitāmos kritiskos izteikumus par viņu. Gan apgabaltiesa, gan pārsūdzības kārtībā arī nākamās instances tiesa viņa apsūdzību noraidīja. Iemesls: sarunas, kas noris ģimenē, ir īpaši aizsargātas. Šajā privātajā telpā – „no apvainojumiem brīvajā sfērā” – jebkurš ar saviem tuvākajiem radiniekiem var brīvi runāt, nebaiļojoties par tiesiskām sekām. Tamdēļ arī tiesa atzina – tā kā sievasmātei ir ciešs un labs kontakts ar savu vēstījumu adresātiem, viņai ir tiesības „WhatsApp” brīvi izteikties par sūdzības cēlēju. Vienīgā labā ziņa vīrietim – saistībā ar viņa rīcību pret bērnu nav ierosināta lieta.

Foto: CC0 Public Domain

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti