Dalies:

Vācijas pilsonību iespējams iegūt, neatsakoties no Latvijas pilsonības

Vācijas pilsonību iespējams iegūt, neatsakoties no Latvijas pilsonības
  • 22. Dec. 2019

Andis Paegle dzīvo Vācijā vairāk nekā desmit gadus un pilsonību ieguva 2015.gadā. “Es gribēju dzīvojot šajā valstī kā pilntiesīgs tās pilsonis. Uzrādot Vācijas iestādēs Latvijas pasi (Reisepass), bieži vien sekoja jautājumi: kur strādājat, vai te dzīvojat? Vācijā ID kartē (Personalausweiss), piemēram, ir ierakstīta adrese. Joprojām daudziem šeit šķiet, ka Latvija ir nabadzīga valsts, un tās pilsoņi te grib visu apēst, " stāsta Andis.

"Mani motivēja arī tas, ka varēšu piedalīties vēlēšanās un fakts, ka, ja gadījumā kļūšu par bezdarbnieku, man šeit būs vairāk durvju vaļā nekā ar Latvijas pasi. Piesakoties pilsonībai, man uzdeva daudz personīgu jautājumu. Tā kā esmu šeit studējis, valodas tests nebija jākārto, taču pieļauju, ka katrā bundeslandē varētu būt citādāk. Tests nebija grūts. Tā rezultātus un izrakstus no algas lapas iesniedzu vietējā domē. Kopumā man pilsonības kārtošana prasīja gadu. Ja man būtu jāatsakās no Latvijas pilsonības, es nebūtu kārtojis Vācijas pilsonību, taču dubultpilsonība ir iespējama."

Vācijas pilsonības prasības naturalizācijai ir: jābūt dzīvojušam Vācijā vismaz 8 gadus; vācu valodas prasmēm jāatbilst B1 līmenim, jāspēj finansiāli uzturēt sevi un savu ģimeni bez valsts palīdzības, nedrīkst būt sodāmība, jānokārto pilsonības tests. Tajā ir 33 jautājumi, uz katru iespējamas 4 atbildes un tas jāizpilda stundas laikā. Ja atbildēti 17 no 33 jautājumiem, tests ir nolikts. Tests maksā 25 eiro. Trīs jautājumi ir specifiski konkrētai pavalstij, kurā kārto pilsonību, bet 30 - par tēmām demokrātija, vēsture, atbildība, cilvēks, sabiedrība. Jautājumus var apskatīt šeit. Un, ja gribas pieiet vēl nopietnāk, var iegādāties arī grāmatas, kurās iekļauti jautājumi, lai sagatavotos testam. Pieteikties pilsonībai jāiet tuvākajā Auslanderamt vai  Ausländerbehörde. Dokumenti, ko vajag iesniegt, ir daudz, piemēram, tulkota dzimšanas apliecība un ar roku rakstīts CV, visu vajadzīgo var apskatīt šeit.

Lasītākās ziņas valstī

Pieaugušajiem pilsonības kārtošana izmaksā 255 eiro, bērnam - 51 eiro; ja viņš naturalizējas kopā ar vecākiem. Ja viens - 255 eiro. Izņēmuma gadījumos šo summu samazina. Bērniem, kuri nav dzimuši Vācijā, par pilsoņiem var kļūt no 16 gadu vecuma, ir vajadzīgs dokuments no mācību iestādes par tās apmeklēšanu. Dubultā pilsonība Latvijā ir atļauta. Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 15.pantu, Latvijas pilsoņa pienākums ir sniegt ziņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par citas valsts pilsonības iegūšanu.

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti