Dalies:

Vācijas ceļu izmantošanas nodevu ārvalstniekiem tiesa atzīst par diskriminējošu

Vācijas ceļu izmantošanas nodevu ārvalstniekiem tiesa atzīst par diskriminējošu
  • 18. Jun. 2019

Vācijas nodeva ārvalstniekiem par Vācijas ceļu izmantošanu ir Eiropas Savienības normām neatbilstoša - tā šodien atzinusi Eiropas Savienības Tiesa.

ES Tiesa lēma par labu Austrijai, kura iebilda par autoceļu lietošanas nodevas jeb vinjetes ieviešanu privātām automašīnām, kas maksātu 130 eiro gadā. Nodeva būtībā tiktu piemērota vienīgi ārvalstniekiem, jo vāciešiem maksa tiktu kompensēta ar samazinātu ikgadējo ceļa nodokli.

Nodevu bija plānots no 2020.gada oktobra noteikt visām automašīnām, taču par to notika asi strīdi. Berlīnes plāni bija saniknojuši arī citas Vācijas kaimiņvalstis bez Austrijas - arī Beļģiju un Nīderlandi.

Lasītākās ziņas valstī

Visbeidzot tiesa to atzinusi par neatbilstošu. "Nodeva ir diskriminējoša, jo nodevas ekonomiskais slogs faktiski gulstas tikai uz citās dalībvalstīs reģistrēto automašīnu īpašniekiem un lietotājiem," paziņoja ES Tiesa.

Savukārt Austrijas satiksmes ministrs Andreass Reikharts tiesas lēmumu nosauca par stingru atbalstu ES vienotajam tirgum.

"Tas ir signāls par godīgumu Eiropai," preses konferencē Vīnē paziņoja Reikharts. "Es sagaidu, ka šie plāni tiks atcelti, vai arī tiks ievērojami adaptēti."

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti