Dalies:

Vācijas aizsardzības ministre: Vācija nav aizmirsusi, kāda ir dzīve, 40 gadus dzīvojot pie PSRS austrumu robežas

Vācijas aizsardzības ministre: Vācija nav aizmirsusi, kāda ir dzīve, 40 gadus dzīvojot pie PSRS austrumu robežas
  • 05. Feb. 2019

Vācija nav aizmirsusi, kāda ir dzīve, 40 gadus dzīvojot pie PSRS austrumu robežas, un šādos brīžos ir svarīgi uzticami sabiedrotie, kuru lomu Vācija labi saprot, veicot savus pienākumus uz Eiropas Savienības (ES) un NATO austrumu robežas, šodien notikušajā preses konferencē atzina Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena.

"Latvija ir uzticama sabiedrotā aizsardzības jautājumos un jūs varat būt droši, ka mēs arī tādi būsim. Par to, cik ļoti mēs varam paļauties uz Latviju, mēs pārliecinājāmies Afganistānā, kad bija uzbrukums mūsu konsulātam un tieši Latvijas spēki bija tie, kas glāba tā darbinieku dzīvības," stāstīja Leiena.

Ministre arī uzsvēra, ka ar Latvijas aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP) pirmdienas vakarā tiks pārrunātas dažādas gan ar ES, gan ar NATO saistītas tēmas, tostarp kiberdrošība, loģistikas ķēdes, mobilitātes jautājumi un citas tēmas.

Lasītākās ziņas valstī

Savas uzrunas noslēgumā ministre pauda pateicību par doto iespēju piedalīties dažādās mācībās Latvijā bāzētajiem Vācijas karavīriem, piebilstot, ka uz šīm mācībām ierodas arī tie karavīri, kas izvietoti Lietuvā.

Savukārt Pabriks uzsvēra, ka viņam bijusi ļoti laba un profesionāla saruna ar Vācijas aizsardzības ministri. Ministrs norādīja, ka Latvija vienmēr grib redzēt Vāciju ne tikai kā vadošo ES ekonomisko valsti, bet arī kā valsti, kas nepieciešamības gadījumā būtu spējīga atraidīt jebkurus hipotētiskos draudus ne tikai sev, bet arī tās sabiedrotajām valstīm.

Komentējot ASV un Krievijas izstāšanos no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT) Pabriks norādīja, ka tas nav bijis pārsteigums, bet bijis nepatīkami.

"Mēs zinām, ka šis līgums kaut kādā mērā bija novecojis un Krievija to vairākas reizes jau bija pārkāpusi. [..] Mums ir jāsaprot, ka Krievija nav tā valsts, kas cenšas uzturēt esošos līgumus, bet grib tos nojaukt. Es neesmu nedz ASV, nedz Donalda Trampa advokāts, bet tomēr, kādas ir alternatīvas? Skatīties, kā otra puse vienkārši pārkāpj līgumu, un klusēt? [..] Mēs kā Krievijas kaimiņvalsts nevaram dzīvot ilūzijās, tāda dzīvošana var maksāt mūsu eksistenci. Lielākajā daļā citu ES valstu šis jautājums nav tik nopietns," uzsvēra Pabriks.

Savu runu Pabriks noslēdza ar atziņu, ka ar Krieviju būs jārunā, taču šīs sarunas nedrīkstot notikt no vājām pozīcijām.

Autors: LETA

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti