Dalies:

Vācija un Francija apsver ceļošanas ierobežojumus ar Ķīnu

Vācija un Francija apsver ceļošanas ierobežojumus ar Ķīnu
CC0 licence
  • 05. Feb. 2020

Vācijas un Francijas veselības ministri izteikuši iespēju noteikt ieceļošanas ierobežojumus ārzemniekiem, kas nesen bijuši Ķīnā. Taču, viņuprāt, šāds lēmums jāapspriež visai Šengenas zonai kopā.

“Patiešām, ir jautājums par iespējamiem ceļošanas ierobežojumiem vai vismaz (ceļotāju) pārbaužu pastiprināšanu uz robežas,” pēc tikšanās Parīzē ar Francijas veselības ministri Agnesi Bizīnu sacīja Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns.

Nebūtu jēgas, ja Eiropā aizliegumu noteiktu tikai viena valsts, uzskata Špāns, ņemot vērā, ka robežas Eiropas valstu starpā netiek kontrolētas.

Lasītākās ziņas

Francijas ministre atzina, ka ceļošanas ierobežošana “Eiropas ministriem ir viens no jautājumiem. Mums Šengenas zonā ir vajadzīgs saskaņots lēmums”.

Vācijas un Francijas ministri lūgs ES prezidējošo valsti Horvātiju tuvāko dienu laikā sasaukt veselības ministru sanāksmi, lai tiktu apspriesti turpmākie soļi, kas būtu sperami saistībā ar koronavīrusa izplatību.

Par savu robežu slēgšanu ārzemniekiem, kas ieceļo no Ķīnas, jau paziņojušas vairākas valstis – ASV, Austrālija, Krievija, Japāna, Pakistāna un Itālija.

Pasaules veselības organizācija (PVO) šādu rīcību neatbalsta, ziņo BBC. Ceļošanas ierobežojumi var radīt vairāk kaitējuma nekā labuma, kavējot informācijas apmaiņu un medicīnas pakalpojumu sniegšanu. Slēgtas robežas var arī veicināt no Ķīnas atbraukušo centienus iekļūt šajās valstīs nelegāli, uzskata PVO eksperi. Tā vietā PVO aicina ieviest pārbaudes oficiālajās robežu šķērsošanas vietās.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti