Dalies:

Uzzini, kam tiks tērēta diasporai paredzētā nauda

Uzzini, kam tiks tērēta diasporai paredzētā nauda
  • 08. Mar. 2019

Šā gada valsts budžets, kurā vairāk nekā 2, 6 miljoni eiro paredzēti diasporas atbalstam, šodien nodots izskatīšanai Saeimā. Portāls "Latviesi.com" skaidro, kādiem mērķiem šī nauda paredzēta.

Kā portālu informēja Ārlietu ministrijā, precīza summa, kas paredzēta budžeta projektā atbalstītajiem prioritārajiem pasākumiem Diasporas likuma normu īstenošanai, ir  2 638 297 eiro.

Lielākā daļa, teju 1, 2 miljoni eiro, paredzēti atbalstam latviešu valodas un kultūras apguvei ārpus Latvijas. Tās ir diasporas nedēļas nogales skolās, vasaras skolās, tālmācības rīkos; mācību  materiālu izstrādei, diasporas pedagogu profesionālai pilnveidei; valodas prasmes pārbaudes nodrošināšana diasporai un citiem pasākumiem.

Lasītākās ziņas

Pus miljons eiro paredzēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai remigrācijas projektam - remigrācijas koordinatoru darba nodrošināšanai, uzņēmējdarbības grantiem remigrantiem, kas atgriežas un vēlas īstenot savu biznesa ideju.

Ap 470 000  tiks tērēti diasporas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai, arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanai ārpus Latvijas, identitātes stiprināšanai, diasporas vēstures mantojuma saglabāšanai, diasporas organizāciju kapacitātes stiprināšanai, šajā summā arī ietverts atbalsts diasporas medijiem.

Nākamā lielākā summa – vairāk nekā 266 00 eiro –paredzēti Ekonomikas ministrijai diasporas uzņēmēju un nozaru profesionāļu iesaistīšanai Latvijas tautsaimniecības izaugsmē- eksporta pieaugumā, investīciju piesaistē, inovāciju attīstīšanā un Latvijas kā tūrisma galamērķa popularizēšanā.

Savukārt 83 000 eiro vajadzīgi Iekšlietu ministrijia, lai nodrošināt iespēju papildus dzīvesvietas adresei ārvalstīs norādīt vienu papildu adresi Latvijā.

Savukārt Ārlietu ministrijai vajadzīga nauda divām štata vietām, kas saistītas ar jaunām funkcijām saistībā ar Diasporas likuma ieviešanu. Tas izmaksās 43 000 eiro gadā.

Nedaudz mazāk- 38 000 eiro vajadzīgi Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei sabiedriskā pasūtījuma satura veidošanai un pārraidīšanai par diasporas un reemigrācijas tematiku.

34 000 eiro paredzēts tērēt latviešu valodas apmācība remigrantiem un viņu ģimenes locekļiem, to pārraudzīs Sabiedrības integrācijas fonds.

Foto: CC0

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti