Dalies:

Uzsākti Likteņdārza sabiedriskās ēkas stikloto konstrukciju montāžas darbi

Uzsākti Likteņdārza sabiedriskās ēkas stikloto konstrukciju montāžas darbi
  • 18. Sep. 2018

Likteņdārzā ir uzsākti viena no centrālajiem objektiem - Sabiedriskās ēkas stikloto konstrukciju montāžas darbi, ko veic uzņēmums SIA "Glass & Wood", informē Likteņdārza pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Sabiedriskā ēka, kuras platība ir 701 m2, iecerēta kā Likteņdārza sabiedriskais centrs. Ēkā atradīsies divas multifunkcionālas zāles, kas paredzētas dažādiem pasākumiem, konferencēm, koncertiem vai svinībām, kā arī kafejnīca, suvenīru veikals un lūgšanu kapela. Ēkas foajē būs neliela izstāžu zāle, kurā tiks izvietoti Likteņdārzam dāvinātie mākslas darbi. Savukārt uz vienas no ēkas sienām plānots attēlot visu to cilvēku vārdus un organizāciju nosaukumus, kuri palīdzējuši Likteņdārza tapšanā. Ēkas jums iecerēts kā kā staigājama platforma - skatu laukums, no kurienes pavērsies brīnišķīgs skats uz Likteņdārza ainavu.

Sabiedriskās ēkas projektu izstrādāja SIA "Arhis Arhitekti" arhitekta Andra Kronberga vadībā un telpiski tā veidota kā "kalns" jeb tilta aizsākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju - no pagātnes uz nākotni. Ēkas inženiertehniskajos risinājumos paredzēts izmantot ekonomiskus, ekoloģiski draudzīgus un enerģiju taupošus risinājumus - dabīgo vēdināšanu, zemes siltuma un biomasas apkuri, saules enerģiju ūdens sildīšanai, lietus ūdens savākšanu u.c. Savukārt ēkas apdarē plānots izmantot vietējo materiālu - dolomītu.

Lasītākās ziņas valstī

Sabiedriskās ēkas būvniecība tika uzsākta 2016. gadā, pateicoties Vācijā dzīvojošā latvieša Gaida Graudiņa mērķa ziedojumam 60 000 EUR apmērā. Tā paša gada nogalē ēkas pamatos tika ievietota simboliska laika kapsula ar vēstījumu par Likteņdārzu nākamajām paaudzēm. Kopējās Sabiedriskās ēkas būvniecības izmaksas plānotas 1,6 mij. EUR apmērā, bet jau šobrīd ēkas tapšanā ieguldīti 959 701 EUR.

Šis gads Likteņdārzam ir bijis īpašs, jo aprit 10 gadi kopš projekta uzsākšanas. Tam par godu 11. augustā Likteņdārzā notika krāšņs koncerts, Latvijas Pasts izdeva Likteņdārzam veltītu pastmarku un aploksni, bet Latvijas Banka izlaida Likteņdārzam veltītu sudraba kolekcijas monētu, kas pieejama vēl ierobežotā daudzumā.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī - Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju Liktens gāte, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa - katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 - 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši, rosinot un nostiprinot latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

Foto: Likteņdārzs/Facebook

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti