Dalies:

Uzņēmums: Pareiza apģērbšanās var glābt mediķus

Uzņēmums: Pareiza apģērbšanās var glābt mediķus
CC0 licence
  • 15. May. 2020

Svarīgi, lai mediķi visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, pirms nonākšanas kontaktā ar vīrusa inficētu cilvēku, sekotu līdzi precīzai apģērbšanās procedūrai, kas garantētu drošu saskarsmi ar pacientu. Tādēļ Latvijas uzņēmums "Exonicus" attīsta mācību simulāciju, kas palīdz apgūt un atkārtot šīs zināšanas, vēsta Latvijas Radio.

"Pērn ieguvām Aizsardzības ministrijas grantu, lai izstrādātu četrus traumu simulāciju scenārijus, bet tiklīdz sākās Covid-19 izplatība, mēs pamanījām iespēju izstrādāt kaut ko noderīgu šobrīd un atbalstīt mediķus, lai mazinātu Covid pacientu saslimšanu. Mēs pamanījām problēmu Ķīnā un Itālijā, ka nereti saslimst paši mediķi, jo nav pareizi apģērbti. Ir jāuzvelk cimdi, respiratori, aizsargtērps, brilles," stāsta "Exonicus" līdzdibinātājs un vadītājs Jānis Kondrāts.

"Tās virtuālās telpas mēs esam radījuši, izmantojot skenēšanas tehnoloģiju. Mums nav jārada no nulles jaunas telpas, bet varam paņemt reālu telpu, piemēram, Stradiņa slimnīcā kādu telpu noskenēt vienā dienā un tad piepulēt ar 3D modelēšanas rīkiem, nolikt visus instrumentus telpā. Tad tālāk jāizstrādā animācijas, darbības, kuras personai jāveic. Mācību laikā medķa darbības tiek piereģistrētas, jo simulācijas būtība ir pateikt, kur pieļautas kļūdas, lai no tām varētu mācīties, jo beigās parādās atskaite," saka Kondrāts.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijā šī gada laikā notiks izmēģinājumi un pētniecība, stāsta uzņēmuma vadītājs. Daudz laika aizņemšot arī publikācijas rakstīšana un iesniegšana. Taču jau šobrīd bez maksas pieejams uzņēmuma izstrādātais Covid-19 scenārijs - jebkuram, kuram mājās ir dators.

"Var "Google" ierakstīt "Traumasimulator’" un atrast šo programmu, kuru var vienkārši lejuplādēt un jau sākt lietot. Plus mēs gribam nākotnē radīt jaunus scenārijus," piebilst Kondrāts.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti