Dalies:

Uzņēmumiem ar EM rīkojumu būs atļauta darbaspēka starpvalstu migrācija

Uzņēmumiem ar EM rīkojumu būs atļauta darbaspēka starpvalstu migrācija
CC0 licence
  • 27. Mar. 2020

Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmumiem ar ekonomikas ministra rīkojumu būs atļauta darbaspēka starpvalstu migrācija, izriet no ceturtdien, 26.martā, valdības ārkārtas sēdē pieņemtajiem grozījumiem rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī.

Ministri vienojušies rīkojumu papildināt ar punktu, kas paredzēs atvieglot darbu starptautiskā vidē strādājošiem uzņēmumiem. Par to, vai ļaut konkrētajai kompānijai nosūtīt darbiniekus darbam ārvalstīs vai ļaut to darbiniekiem iebraukt Latvijā pasūtījumu izpildei, lems ekonomikas ministrs. Lēmumu viņš izdarīs, pamatojoties uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sniegto informāciju.

Tāpat ministri papildināja rīkojumu ar punktu, nosakot, ka atbilstoši epidemioloģiskās situācijas attīstībai valstī, lai nodrošinātu nepārtrauktu izejvielu piegādi vietējā tirgus vajadzībām, Ekonomikas ministrija lems par atļauju izvest ārpus Latvijas teritorijas dezinfekcijas līdzekļu ražošanā izmantoto nedenaturēto etilspirtu ar spirta tilpumkoncentrāciju 70 tilpumprocenti vai vairāk. Kārtību, kādā izsniedz attiecīgās atļaujas, noteiks ekonomikas ministrs.

Lasītākās ziņas valstī

Jau vēstīts, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti