Dalies:

Uzņēmējs no Latvijas rada un izmēģina lietotni insulta pacientu rehabilitācijai

Uzņēmējs no Latvijas rada un izmēģina lietotni insulta pacientu rehabilitācijai
  • 28. Nov. 2019

Jaunuzņēmējs Kristaps Krafte kopā ar domubiedriem ir radījis īpašu aplikāciju jeb lietotni, kas palīdz insulta pacientiem ātrāk atveseļoties. 

Kristaps Krafte Budapeštā pamanāms pēc auduma maisiņa ar uzrakstu latviski. Jau labu laiku Krafte zināja, ka grib radīt ko jaunu medicīnas un veselības aprūpes jomā: “Veselības aprūpē ir milzum daudz lietu, kas būtu jāuzlabo. Tāpat kā visās citās industrijās.”

Latvijas Radio Kristapu satika Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta rīkotajā konferencē, kur viņš vienīgais no Latvijas prezentē savu ideju. Tā ir aplikācija, kas palīdz insulta pacientiem ātrāk atveseļoties.

Lasītākās ziņas valstī

“Lielākā problēma cilvēkiem pēc insulta ir, ka pēc 5-7 dienām slimnīcā viņi tiek izrakstīti, un tad ir diezgan garš gaidīšanas laiks līdz rehabilitācijas centram.

nevis, ka viņiem ir jāzvana, jāgaida dažreiz pat trīs, četrus, piecus mēnešus. Mēs gribam, lai ārsti – un tā tas arī notiek pilotpētījuma laikā – nevis saka pacientiem: tagad būs jāgaida 3-4 mēneši, kamēr jūs tiksiet līdz Vaivariem, bet gan, - jā, būs jāgaida, bet tajā laikā jūs varat izmantot “Vigo”,” stāsta uzņēmējs.

Krafte saka, ka vēl studiju laikā Kopenhāgenā un Roterdamā, kas bija veltītas tieši inovācijām veselības aprūpes jomā, viņš ir sācis domāt par dažādām problēmām, ko varētu risināt. Lai gūtu labāku izpratni par to, kas šobrīd ir aktuāls, viņš sazinājās ar Rīgas Stradiņa slimnīcu.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti