Dalies:

Unikāls gadījums - pilsonību naturalizācijas kārtībā iegūst 97 gadu vecumā

Unikāls gadījums - pilsonību naturalizācijas kārtībā iegūst 97 gadu vecumā
ekrānšāviņš no LTV "Panorāmas"
  • 18. Jan. 2020
  • 19.22

Saņemot Latvijas pilsonību, svinīgo solījumu devusi kāda 97 gadus veca sieviete. Ņina Samonova 97 gadu vecumā veiksmīgi nokārtojusi naturalizācijas eksāmenu. Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, iespējams, Samonovas kundz ir vecākā Latvijas pilsone, kas pilsonību ieguvusi naturalizācijas kārtībā.


Kā ziņo LTV raidījums "Panorāma", pirms mēneša rīdziniece Ņina Samonova nosvinēja 97. dzimšanas dienu. Latvijā viņa dzīvo 75 gadus. Līdz pensijai strādāja par franču un krievu valodas skolotāju. Ir meita, dēls, divi mazbērni, kuri  dzīvo ārzemēs, un mazmazdēls. Par to, ka viņai vajadzētu iegūt Latvijas pilsonību, ģimenē runāts vismaz 20 gadus. Mazmeita pierunājusi to izdarīt. Lai sagatavotos eksāmenam, kundze katru nedēļu gāja pie skolotājas un arī mācījās mājās.  Kad viņa saņems Latvijas pasi, iespējams, baruks uz Londonu apciemot mazmeitu.

Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā var uzņemt personu, kurai naturalizācijas iesnieguma iesniegšanas dienā pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos piecus gadus ir bijusi Latvijā. tāpat pilsonībā var uzņemt personu, kura prot latviešu valodu, zina Satversmes pamatnoteikumus, zina valsts himnas tekstu, Latvijas vēstures un kultūras pamatus un kurai ir legāls iztikas avots.

 

Lasītākās ziņas valstī

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti