Dalies:

Unikālā akcijā Lielbritānijas latvieši dalās ar personīgajiem līdzekļiem, lai palīdzētu viens otram

Unikālā akcijā Lielbritānijas latvieši dalās ar personīgajiem līdzekļiem, lai palīdzētu viens otram
Foto: Krista Radzina Photography
  • 29. Jun. 2020

Lielbritānija ir viena no Covid-19 visskarbāk skartajām Eiropas valstīm. Vīruss prasījis vismaz 43 000 cilvēku dzīvību, un joprojām daudz uzņēmumu ir slēgti.

Kā klātienē Lielbritānijā novēro Latviesi.com, daudzi cilvēki nonākuši krīzes situācijā, taču vissarežģītāk ir tiem, kuri neprot angļu valodu. Lai viņiem palīdzētu, jau vairākus mēnešus darbojas latviešu izveidota akcija “Palīdzība Man.” Iepriekš nebijušā veidā Anglijas latvieši ir saziedojuši savus personīgos līdzekļus, lai atbalstītu tos, kam tie nepieciešami pandēmijas laikā. Situācija, ka kāds latvietis būtu palicis bez ēdiena, elektrības, drēbēm vai zālēm ir neiespējama. Vairākās pilsētās darbojas brīvprātīgie, kuri šo palīdzību fiziski nogādā tiem, kam tā vajadzīga. Bieži vien cilvēkiem vajadzīga ne tikai pārtika, bet tieši informācija un palīdzība tulkošanā, lai pieteiktos atbalstam.

Viena no brīvprātīgajiem Aija Galkina dalījās ar Latviesi.com: “Es esmu vienkārši mamma, kurai ir daudz brīva laika. Kad uzzināju, ka ir nepieciešami brīvprātīgie, uzreiz pieteicos.”

Lasītākās ziņas valstī

Aija palīdzējusi sievietei , kura zaudēja darbu un valodas nezināšanas dēļ bija palikusi iztikas līdzekļiem. Pēc griešanās pie “Palīdzība Man” ar viņu sazinājās Latvijas Nacionālās Padomes Lielbritānijā pārstāvji. Viņi noorganizēja pārtikas piegādi un pieteikšanos pabalsta saņemšanai no vietējās pašvaldības. 

Projekta iniciatore un Latvijas Nacionālās Padomes Lielbritānijā pārstāve Inese Asermane intervijā Latvieši.com skaidro: “Mēs esam sīksta tauta, taču tiem, kuri dzīvo Liebritānijā ir jāsaprot, ka šeit ir pavisam cits dzīves un labkājības līmenis. Mums ir jādzīvo šajā līmenī un tas mums ne tikai pienākas, bet to no mums sagaida visa sabiedrība. Palīdzība ir pieejama visiem, neatkarīgi no tautības vai valodas prasmēm.”

Inese min ne tikai latviešu saziedotos finansiālos līdzekļus un pārtulkoto informatīvo atbalstu. Lielbritānijā ļoti aktīvi darbojas Sarkanais Krusts, kas ik nedēļu uz mājām izvadā pārtiku grūtībās nonākušajiem.

“Nav iespējama situācija, ka ģimenei nav ko ēst, ir tikai jāzina, kur vērsties,” saka Inese.

Lai pieteiktos palīdzībai vai pieteiktos par brīvprātīgo var rakstīt uz palidzibaman@gmail.com. Lai ziedotu: https://www.gofundme.com/f/atbalsts

Autore: Aija Grifina, latviesi.com vēstnese Britu salās

Projekts „Latvieši.com komunikācijas platformas attīstība” (Līguma Nr. 2020.LV/DP/09/04) tiek īstenots „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programmā diasporas NVO darbības atbalstam”. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

   

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti