Dalies:

Ukrainas prezidents Dombrovskim par izciliem nopelniem pasniedzis apbalvojumu

Ukrainas prezidents Dombrovskim par izciliem nopelniem pasniedzis apbalvojumu
  • 01. Mar. 2019

Ukrainas prezidents Petro Porošenko Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentam Valdim Dombrovskim pasniedzis valsts apbalvojumu par nozīmīgu personisku ieguldījumu sadarbības veicināšanā starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES), atbalstot Ukrainas suverenitāti, reformu ieviešanu un ciešāku integrāciju ES, aģentūru LETA informēja Dombrovska padomniece Maija Celmiņa.

Porošenko pasniedza Dombrovskim Ukrainas Kņaza Jaroslava Gudrā ordeni, kuru piešķir par izciliem nopelniem valsts veidošanas, Ukrainas starptautiskās autoritātes, ekonomikas, zinātnes, kultūras, mākslas, veselības aprūpes attīstīšanas nozarē, par labdarību, humanitāro un sabiedrisko līdzdalību.

"Esmu pagodināts saņemt Ukrainas valsts apbalvojumu par personīgo ieguldījumu Ukrainas un ES attiecību veicināšanā. ES stingri iestājas par Ukrainas suverenitāti un atbalsta to gan politiski, gan finansiāli. Tas ir mans pienākums un pārliecība atbalstīt Ukrainas ceļu uz Eiropu," teica Dombrovskis.

Lasītākās ziņas valstī

Viņš Ukrainā uzturas divu dienu vizītē, godinot Maidana piecu gadu notikumus, kā arī, lai ar Ukrainas amatpersonām izvērtētu progresu reformu īstenošanā. ES šobrīd sniedz jau ceturto makrofinansiālās palīdzības programmu, kuras kopējais apjoms ir viens miljards eiro.

ES par šo programmu atbild Dombrovskis. Programmas pirmais maksājums jau veikts 2017.gada decembrī, otrs 500 miljonu eiro apmērā paredzēts šī gada pavasarī. Kopumā ES kopš 2014.gada sniegusi atbalstu makrofinansiālo programmu ietvaros ap 3,3 miljardiem eiro.

Dombrovskis Ukrainu apmeklē vismaz reizi gadā, kā arī regulāri uztur dialogu ar Ukrainas amatpersonām Briselē. Viņš uzsvēra, ka Ukraina ir piemērs daudzām Eiropas valstīm, kā realizēt reformas, jo, neskatoties uz militāro konfliktu valsts Austrumos, piecos gados tā būtiski mainījusies, pārstrukturējot ekonomiku, efektivizējot valsts pārvaldi un aktivizējot cīņu pret korupciju.

Šodien Dombrovskis dosies uz Dienvidukrainu, kur viesosies Berdjanskā - vienā no ostas pilsētām, kura visvairāk cietusi no Kerčas šauruma konflikta. Tāpat viņš apmeklēs Berdjanskas Pedagoģijas universitāti un piedalīsies citos pasākumos.

Autors: LETA
Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti