Dalies:

Ukrainā izdots Knuta Skujenieka dzejoļu krājums “Maza mana Tēvu zeme”

Ukrainā izdots Knuta Skujenieka dzejoļu krājums “Maza mana Tēvu zeme”
  • 21. Nov. 2016

16. novembrī Ukrainas Rakstnieku namā notika Knuta Skujenieka dzejoļu krājuma “Maza mana Tēvu zeme” tulkojuma ukraiņu valodā prezentācija.

Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns norādīja, ka šī ir simboliska dāvana dzejnieka 80 gadu jubilejā, un izteica gandarījumu, ka vēl viena K.Skujenieka grāmata būs pieejama dzejas piekritējiem Ukrainā.

Dzejoļu krājumu tulkojis rakstnieks un tulkotājs Jurko Sadlovskis, kurš vairāk nekā 20 gadus nodzīvojis Latvijā un pasniedzis ukraiņu valodu Latvijas Universitātē.

Lasītākās ziņas valstī

Grāmatas tulkojuma iznākšanu un prezentāciju Ukrainā atbalstījušas Latvijas Ārlietu un Kultūras ministrijas, kā arī Latvijas Rakstnieku savienība. Dzejoļu krājums iznācis 500 eksemplāros.

Uzziņai: K. Skujenieks divreiz saņēmis Literatūras gada balvu - 2001. gadā par labāko atdzejas grāmatu un 2010. gadā par mūža ieguldījumu literatūrā. Viņa darbi ir atdzejoti zviedru, ukraiņu, armēņu, lietuviešu, angļu, krievu un citās valodās. Skujenieka dzejoļu krājumi ir izdoti Zviedrijā, Ukrainā un Armēnijā.

Foto: hetckinson

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti