Dalies:

TV3 Ziņas: Valsts budžeta kavēšanās dēļ var būt apdraudēta iespēja Eiroparlamenta vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī

TV3 Ziņas: Valsts budžeta kavēšanās dēļ var būt apdraudēta iespēja Eiroparlamenta vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī
  • 14. Jan. 2019

Tā kā valdības veidošana stipri ievilkusies, aizkavējusies arī šī gada valsts budžeta izstrāde un apstiprināšana. Pašlaik dzīvojam pēc pagaidu budžeta, taču tas neparedz finansējumu atsevišķiem mērķiem. Viens no tādiem ir tiešsaistes reģistra ieviešana Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas ļautu vēlētājiem balsot jebkurā iecirknī. Ja budžets tuvākajā laikā netiks pieņemts, nāksies balsot pa vecam, vēsta TV3 Ziņas.

25. maijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) bija iecerējusi uz tām nodrošināt iespēju nobalsot jebkurā sev ērtā iecirknī. Taču radušās bažas, vai tas būs iespējams – tā kā vēl nav apstiprināts šī gada valsts budžets, nav arī atvēlēts finansējums 300 000 eiro apmērā tiešsaistes reģistra ieviešanai, lai varētu notikt vēlētāju datu apmaiņa.

“Kamēr nav finansējuma, mēs nevaram šo vienošanos slēgt, jo tas nes līdzi atbildību,” saka CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars. “Šāda sistēma, kad mēs lietojam vēlētāju reģistru kā elektronisku centralizētu datubāzi, kā instrumentu, ko izmanto datu apmaiņai. Vienlaikus tas mums dotu drošību par to, ka viens vēlētājs novēl tikai vienu reizi, ka ir iekļauts vēlētāju sarakstā un nepakļauj dienaskārtībai, kurā dienā jābūt kurā iecirknī.”

Lasītākās ziņas

Plašāka informācija portālā skaties.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti