Dalies:

TV3 Ziņas: Krievijā dzīvojošie latvieši sašutuši, ka viņu bērni nevar iegūt dubultpilsonību

TV3 Ziņas: Krievijā dzīvojošie latvieši sašutuši, ka viņu bērni nevar iegūt dubultpilsonību
  • 13. Sep. 2018

Aptuveni 100 Krievijā dzīvojošie latvieši jau gadiem nesekmīgi cer uz politiķu pretimnākšanu, lai saņemtu dubultpilsonību, proti, papildus savai Krievijas pavalstniecībai arī Latvijas pases, vēsta TV3 Ziņas.

Ja paliek uz dzīvi lielajā kaimiņvalstī, tad tur bez Krievijas pases izdzīvot nav iespējams. Taču vienlaikus šie cilvēki vēlas arī stiprināt saikni ar Latviju. Taču esošais dubultpilsonības regulējums Krievijas latviešiem nav labvēlīgs. Trešdien par to notika emocionālas diskusijas Saeimas pilsonības komisijā.

Strupceļā iedzīti aptuveni 100 latvieši, kuri par Latvijas pilsoņiem kļuva bērnībā, laika posmā no 1992. līdz 1995. gadam. Pašlaik viņi dzīvo Krievijā, un viņiem ir arī šīs valsts pilsonība.

Lasītākās ziņas valstī

Tomēr Pilsonības likums Latvijas pilsoņiem pēc 25 gadu vecuma liedz saglabāt pilsonību, ja viņi saglabā arī Krievijas pasi. Savukārt Krievijā bez vietējās pases nav iespējams saņemt veselības pakalpojumus vai pat pasta sūtījumus. Jauno Krievijas latviešu likteņi iedzīti dziļi birokrātijas džungļos.

Plašāka informācija portālā skaties.lv

Foto: Skaties.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti