Dalies:

Turpinot paplašināt sadarbību ar Brazīliju, delegācija no Latvijas dosies uz nozīmīgu izstādi

Turpinot paplašināt sadarbību ar Brazīliju, delegācija no Latvijas dosies uz nozīmīgu izstādi
  • 05. Oct. 2018

Iedvesmojoties pēc šovasar Jaunjelgavā notikušā Latvijas-Brazīlijas biznesa foruma, jau nākamnedēļ Latvijas delegācija dosies uz Brazīlijas pilsētu Ižui, kur apmeklēs tradicionālo izstādi "ExpoIjuí Fenadi", kas notiks no 11. līdz 21. oktobrim, informē Vispasaules Cēsnieku dienu pārstāvji.

Izstādē tradicionāli uzsvars tiek likts uz biznesu, kā arī starptautiskajiem kontaktiem. Latviešu kopiena tajā aktīvi piedalās jau kopš 1987. gada, tomēr šogad sadarbība ir īpaši cieša, jo jūnijā 30 pārstāvju no Ižui pilsētas bija ieradušies pie mums. Iepriekšējos gados Latvijas puse lielāku uzsvaru lika uz līdzdalību kultūras jomā, bet pašlaik arvien lielāku nozīmi iegūst iespējamā sadarbība biznesa, izglītības un medicīnas jautājumos.

Viena no lielākajām Riugrandi du Sulas štata interešu biznesa izstādēm gadu gaitā pierādījusi sevi ar izcilu prasmi radīt biznesa, kultūras un atpūtas iespējas, iesaistot svarīgus valsts un starptautiskā tirgus segmentus. Šis štats ir viens no bagātākajiem Brazīlijā, liekot uzsvaru uz lauksaimniecību un modernajām tehnoloģijām. Viens no nozīmīgākajiem "ExpoIjuí Fenadi" semināriem būs par piena un gaļas rūpniecību. Tas paredzēts piena un gaļas ražotājiem, agronomijas studentiem,veterinārmedicīnas, lopkopības, lauksaimniecības tehniķiem. Pasākuma laikā dalībniekiem notiks četras lekcijas, kurās piedalīsies slaveni profesionāļi. Skatoties uz starptautisko situāciju, šogad vēl nozīmīgāka ir piena un gaļas nozares stabilitāte.

Lasītākās ziņas valstī

 

Tāpat izstādē gaidāma ļoti plaša kultūras programma, kuras ietvaros uzstāsies Ižui kopienas deju grupas "Dimants", "Ķipari", "Jautrais pāris" un "Staburags". Izstādē būs arī Cēsu diena, jo uz to dosies šīs pilsētas konditorejas uzņēmuma "Kārumlāde" īpašnieces Vineta Žamoidika un Alla Oldermane-Vadzinska. Brazīliešiem būs iespēja iepazīties ar dāmu kulinārijas prasmēm, kā arī dažādu citu Cēsu uzņēmumu produkciju un piedāvājumiem. "Kārumlāde" prezentēs Latvijas virtuvi, iepazīstinot apmeklētājus ar Latvijas novitātēm. Vērts atzīmēt, ka, piemēram, SIA "Pērnes L" ražotie čipsi jau ir nopērkami Brazīlijā.

 

Izstādes programmā plaša vieta atvēlēta modernajām tehnoloģijām , tai skaitā Ižui Universitātes pētījumiem kosmosa industrijā. Tiek plānotas tikšanās ar Ižui Universitātes pārstāvjiem, lai paplašinātu sadarbību ar Latvijas Universitāti, kā arī citām mūsu valsts mācību un medicīnas iestādēm. Sociālo problēmu risināšana, izmantojot modernās tehnoloģijas, arvien vairāk iekļaujas mūsu dzīvē un būs apskatāmas arī izstādē "ExpoIjuí Fenadi 2018". 

Izstādi apmeklēs arī Kultūras ministrijas pārstāve, lai reklamētu kultūras pasākumus Latvijā un veicinātu ciešāku kontaktu ar Ižui latviešu kopienu. Paredzētas tikšanās ar Ižui pilsētas mēru, kultūras institūcijām un dažādu pasākumu apmeklējums.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti