Dalies:

Turcijā atklāta Latvijas simtgades programma

Turcijā atklāta Latvijas simtgades programma
  • 29. Sep. 2017

Ar krāšņu Latvijas mūziķu "Big Al & The Jokers" koncertu Starptautiskajā Alānijas džeza festivālā 22.septembra vakarā tika atklāta Latvijas simtgadei veltītā programma Turcijā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Latvijas vēstnieks Turcijā Pēteris Kārlis Elferts, kā arī Alānijas mērs Adems Murats Judžels.

Latvijas mūziķi bija sagatavojuši iespaidīgu koncertprogrammu un ar profesionālitāti un nepārspējamo šarmu apbūra vairāk nekā pusotru tūkstoti skatītāju. Koncertu ierakstīja Turcijas valsts televīzija.

Vēstnieks Elferts uzrunā uzsvēra, ka Latvija ir zināma kā valsts, kas dzied. "Mēs esam pasaulslaveni ar saviem koriem, komponistiem, diriģentiem un operdziedātājiem. Šis ir mūsu pirmais pasākums, kam gada garumā sekos daudzi citi visā Turcijā par godu Latvijas simtgadei," teica vēstnieks.

Turpmākā Latvijas simtgades programma Turcijā līdzās citiem pasākumiem iekļaus Baltijas valstu mūziķu klasiskās mūzikas koncertu ar Bilkentas simfonisko orķestri, kā arī pirmreizēja vēsturiska pētījuma izdošanu par Turcijas un Latvijas attiecībām.

Starptautiskais Alānijas džeza festivāls notiek jau 14. reizi, un iepriekš tajā piedalījies arī latviešu dziedātājs Daumants Kalniņš. Latvijas grupa "Big Al & The Jokers" pirmoreiz Turcijā uzstājās šā gada aprīlī, iemantojot plašu skatītāju atsaucību Starptautiskajā Ankaras mūzikas festivālā.

Latvijas mūziķu dalību pasākumā nodrošināja Alānijas pašvaldība un Latvijas vēstniecība Turcijā.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Turcijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti