Dalies:

Trimdinieks Ilmārs Lejiņš kļuvis par Latvijas armijas ģenerāli

Trimdinieks Ilmārs Lejiņš kļuvis par Latvijas armijas ģenerāli
Edijs Pālens, LETA
  • 10. Jul. 2019

Trimdā ASV dzimušais, Zviedrijā augušais, bet Rietumvācijā skolotais Ilmārs Atis Lejiņš kļuvis par Latvijas armijas ģenerāli. 

Brigādes ģenerālis Ilmārs Atis Lejiņš ir dzimis 1971.gada 19.martā trimdas latviešu ģimenē Kalifornijā, Amerikas Savienotajās valstīs. Vēlāk mācījies Minsteres Latviešu ģimnāzijā Rietumvācijā un absolvējis Zviedrijas Kājnieku militāro akadēmiju. 

Intervijā Latvijas Radio, runājot par bruņoto spēku attīstību, viņš teica, ka tā būs vēl straujāka nekā iepriekšējos gados. "Ja mēs salīdzinām ar 1993. gadu, mēs [NBS] esam izcilnieki, teicamnieki. Vai mums ir kur kāpt? Protams. Visu 25 gadu gājiens ir bijis viens labs, skaists maratons. Es esmu priecīgs un gandarīts par mūsu attīstību," pauda Lejiņš.

Lasītākās ziņas valstī

Dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1993.gada decembrī.  Virsnieka dienesta pieredzi viņš ieguvis dažādos amatos,  pildīja Baltijas bataljona vada komandiera un rotas komandiera vietnieka amatus, kā arī piedalījās starptautiskajā operācijā Bosnijā un Hercegovinā. 2000.gadā uzsāka darbu pie instruktoru profesionālās apmācības sistēmas izveides un tika iecelts jaunizveidotās Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas komandiera amatā.

2005.gadā kļuva par Sauszemes spēku brigādes 2.kājnieku bataljona komandieri. No 2007.gada līdz 2013.gadam pildīja daļas un pārvaldes priekšnieka amatus Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamentā.No 2013.gada līdz 2016.gadam pildīja dienesta pienākumus NATO štābā Nīderlandē.

Līdz pagājušā gada beigām Lejiņš bija Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris. Lejiņš dienestu turpinās NATO Transformācijas pavēlniecības štāba priekšnieka otrā vietnieka NATO Apvienoto spēku spēju attīstības jautājumos amatā, Norfolkā, ASV.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti