Dalies:

Trimdas mākslinieka Jāņa Kalmītes gleznu dāvinājums Latvijas muzejiem

Trimdas mākslinieka Jāņa Kalmītes gleznu dāvinājums Latvijas muzejiem
  • 08. May. 2018

Maija sākumā ar Latvijas vēstniecības Zviedrijā gādību Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un Pasaules latviešu mākslas muzejam Cēsīs tika nosūtīta pazīstamā trimdas mākslinieka Jāņa Kalmītes gleznu kolekcija.

Gleznas Latvijas muzejiem dāvināja Mikaels Bubenko, kurš tās saņēmis mantojumā no sava vectēva - Zviedrijas Karaliskās tehniskās augstskolas profesora Jāņa Arvīda Bubenko seniora.

Tās ir 26 sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados tapušas gleznas, kuras savulaik no autora iegādājies Jānis Arvīds Bubenko seniors, kas bijis J.Kalmītes skolas gadu draugs.

Pirms gleznu nogādāšanas Rīgā kolekcija tika izstādīta vēstniecības salonā, dodot iespēju ar tām iepazīties Zviedrijas latviešiem un citiem vēstniecības viesiem. Lai arī mākslinieks dzīvoja un strādāja ASV, Stokholmā viņa gleznas ir labi zināmas, jo daudziem mājās ir pa kādam Kalmītes darbam un cits varbūt atceras 1967. gada Kalmītes gleznu izstādi Stokholmā.

Vēstniecība izsaka lielu pateicību Mikaelam Bubenko par viņa dāvinājumu, kas ļāvis papildināt Latvijas mākslas krātuves ar ievērojamu un reprezentablu kolekciju. Trimdas gados tapušās gleznas ir atradušas ceļu uz Dzimteni, kurai vienmēr bijusi nozīmīga vieta J.Kalmītes sirdī un darbos.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti