Dalies:

Trimdas izskolotie – Jānis Breidaks

Trimdas izskolotie – Jānis Breidaks
J. Breidaka personīgais arhīvs
  • 05. Feb. 2020

Es esmu Jānis Breidaks dzimis 1987. gada15 .novembrī Balvos. Mana mamma bija skolotāja, tētis meliators un meža izstrādātājs. Mūsu ģimenē bija trīs bērni, es un divas vecākas māsas.

Savas skolas gaitas pavadīju Balvos Gimnāziju Balvos pabeidzu 2007.gadā fizikas profilkursa programmā. Vidējā atzīme man kā skolotājas dēlam bija pietiekami augsta, lai Vītolu Fondā saņemtu stipendiju. Līdz vidusskolas absolvēšanai es biju iesaistījies Vanadzēnos, Jaunsargos un 8 gadus dejoju tautas dejas, un aktīvi trenējos airēšanā un smaiļošanā. Mans mīļākais vaļas prieks bija makšķerēšana – it īpaši ziemā. Pēc ģimnāzijas beigšanas iestājos RTU būvniecības fakultātē, kur ieguvu profesionālo būvniecības bakalaura grādu kā arī būvniecības inženiera kvalifikāciju. Paralēli RTU studijām papildus 6 mēnešus studēju Dānijas Tehniskajā universitātē, apgūstot ilgtspējīgās būvniecības studiju priekšmetus.

Pēc bakalaura studijām RTU absolvēju pusgada Biznesa vadības kurdus uzņēmējdarbības uzsākšanai un drīz pēc tam nodibināju pirmo uzņēmumu, kura pamatnodarbošanās bija bija ēku projektēšana un dizains. 2013. gadā absolvēju RTU maģistra studijas un ieguvu profesionālo maģistra grādu būvniecībā.

Lasītākās ziņas

Es esmu ļoti pateicīgs par Toronto Daugavas Vanagu nodaļas man sniegto atbalstu stipendijas formātā bakalaura un maģistra studiju laikā. Par labām sekmēm bakalaura studiju laikā es saņēmu arī Valsts budžeta stipendiju. Bet par sekmēm maģistra studiju laikā man piešķīra Eiropas Sociālā Fonda mērķstipendiju „Atbalstu RTU maģistra studiju programmu īstenošanai. Ar savu studiju izvēli noteikti esmu apmierināts. Būvniecība manis saistīja jau no agras bērnības, kad vasaras brīvlaikos palīdzēju gan būvēt laipas pār upi gan mūrēju krāsni, gan sazāģēju dažu labu dēļa galu. Liels paldies jāsaka tētim un krusttēvam, kuri mani apmācīja un uzticēja strādāt ar instrumentiem, zāģiem un tamlīdzīgi. Tā tapa lapene ar guļbūves galdu, tapa bišu mājiņa, ko pirmajā ziemā izpostīja kārumnieks lācis, tapa arī dīvāni, mēbeles. Krusttēvs nodarbojās ar mēbeļu izgatavošanu, kas man ierādīja amatu. 

Jau pēc 1 bakalaurastudiju gada sāku strādāt nepilnu darba laiku būvuzraudzībā, kopumā nostrādājot 4,5 gadus sājā jomā. Taču pēc biznesa kursu pabeigšanas, jau sen nerimstošais nemiera gars tirdīja uzsākt savu uzņēmējdarbību. No sākuma tapa studiju projekta uzņēmums, pēc laika otrs un patreizējais SBS Design and Build, SIA (WWW.sbsdb.lv). Sākotnēji ar specializāciju būvkonstrukciju projektēšanā, taču šobrīd attīstām Design and Build virzienu. Piedāvājam gan klientiem realizēt ieceres no projekta līdz, gan esam uzsākuši nekustāmo īpašumu attīstību- pērkam zemi, projektējam, būvējam un pārdodam. Paralēli izskatot iespējas ieiet arī eksporta tirgū, kas ir ilgtermiņa viens no svarīgākajiem mērķiem. Mēs arī analizējam iespējas Iesaistīties ražošanā, aizmantojot Latvijā esošo resursus – koku un mālu.

2018. gadā apprecējos ar savu mūža mīlestību Agnesi un 2019.gadā pasaulē nāca mūsu pirmdzimtais Bruno Breidaks. Agnese man ir ļoti liels atbalsts gan ikdienā, gan motivē profesionālajā jomā. Kad sanāk pārstrādāties un ir nogurums, sieviņai piemīt liela uzņēmība, viņa organizē ikgadējus svētkus, ceļojumus, plāno atvērt savu zobārstniecības praksi. Pašreiz dzīvojam Rīgā, būvējam savu māju Mārupē. Neizslēdzam iespēju pēc gadiem 20 pārvākties tālāk no pilsētas burzmas, dziļāk laukos.

Es dzīvē vienmēr esmu optimistisks sapņotājs, kas iztēlē izsapņo un tad operatīvi realizē. Tāpēc es ticu, ka mēs kopā, esošā valdība un Latvijas iedzīvotāji nākotnē arvien kāpināsim inovatīvas augstas pievienotās vērtības ražošanu, pakalpojumu klāstu, kas sekmēs Latvijas tautsaimniecības attīstību. Ir beidzot jāsaprot, ka ir jāiegulda inovācijās, augstas pievienotās vērtības ražošanā produkta radīšanā, kas ir eksportspējīgs un pasaulē novērtēts. Un tas ir jāsāk jau ar izglītību, atļaušos teikt, ka pie izglītības programmas ir daudz, kur piestrādāt, lai tā būtu pasaules tirgum atbilstoša un konkurētspējīga. Labs speciālists attīstītā uzņēmumā saņems atbilstošu atalgojumu, kas sekmēs Valsts attīstību un uzlabos šobrīd negatīvos demogrāfijas jautājumus. Jāizskauž nodokļu nemaksāšana, koruptīvās shēmas gan valdībā, gan iedzīvotāju ikdienas domāšanā.

Ir jāapzinās, ka mēs visi kopā veidojam Latviju, un šīs kopības, vienotības spēks ir jāattīsta, lai paveiktu šķietami nepaveicamo.

Te man ir jāatzīst, jo es ilgāk pie šī projekta strādāju, jo es nāku pie arvien lielākas pārliecības, ka šie jaunieši ir ne tikai gudri, bet viņi ir arī lieli patrioti, un es sevi gandrīz vai apskaužu par izdevību ar viņiem iepazīties.

 

Autore: Astrida Jansone

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti