Dalies:

Trešais pīrāgu konkurss Otavā

Trešais pīrāgu konkurss Otavā
  • 14. Apr. 2019

2019. gada 6 aprīlī, Otavā notika pīrāgu garšošana. Sarīkojums bija, kā īsti svētki, jo to apmeklēja visas paaudzes. Kaut skaitījās Otavas Latviešu Biedrības rīkotais, lielākais darba rūķis bija Krista Upeslācis Brauna. Viņas palīgi un pīrāgu cepēji bija no jaunākās paaudzes. Kristai ideja uzsākt pīrāgu konkursu notiku pirms dažiem gadiem. Šis bija trešais, labi izdevušais , brīnišķīgi lustīgais pasākums.

Uģa Lāma pīrādziņu karikatūru greznoja sienas un Kristas zelta pīrāgi plivinājās no grieztiem. Deviņi cepēji katrs deva 100 pīrāgus. Vairums lietoja vecmāmiņas receptes, un pīrāgus cepa ar mīlestību. Tomēr vienam konkurentam bija veģetāru pīrāgi ar tofu pildījumu un viens bija izmēģinājis bez sviestu. Publikai bija iespēja tos nogaršot un novērtēt. Notika debates, raitas pārrunas un punktu skaitīšana. Uzvarēja Daina
Miķelšteinas pīrāgi. Kaut pīrāgi bija daudz, netrūka dzērieni, ēdieni, zupas, un saldie.

Sarīkojumu kuplināja Otavas-Montreālas jauktais koris “Atbalss”, kuri nodziedāja divas dziesmas Andreja Vītola vadībā. Tautas deju grupa “Rotaļa” uzstājas ar divām dejām. “Rotaļu” vadītāja Aija Auziņa turpināja dejošanu ilgāku laiku iesaistot vairākus dejotājus no publikas.

Bērnu stūris pārpildīts ar sīkajiem, kuriem patīk visas rotaļlietas izņemt no kastēm un pačamdīt. Sarīkojumu beigās, kad vairāki galdi nolikti prom un zāle brīvāka, bērni braukāja ar vagoniem par plašo telpu. Daži jauniešu uzsāka futbol spēli, citi mazgāja traukus un citi svinēja tālāk. Paldies visiem rīkotājiem par jauko vakaru.

Lasītākās ziņas valstī


Autors: Ingrīda Mazute
Foto: U.Lāma
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti