Dalies:

Trampa advokāts: Latvija veic izmeklēšanu pret Hanteru Baidenu

Trampa advokāts: Latvija veic izmeklēšanu pret Hanteru Baidenu
CC0 licence
  • 11. Feb. 2020

ASV prezidenta Donalda Trampa privātais advokāts un bijušais Ņujorkas mērs Rūdijs Džuliāni intervijā telekanālam "Fox News" paziņojis, ka viņa rīcībā ir Latvijas valdības iestādes izdots dokuments, kas liecina, ka saistībā ar bijušā ASV viceprezidenta Džo Baidena dēlu Hanteru Baidenu Latvijā tiek veikta izmeklēšana "par korupciju", ziņo aģentūra LETA.

"Šī ir naudas atmazgāšanas transakcija. Tā ir par 14,6 miljoniem [dolāru]. Tas ir Latvijas valdības paziņojums Ukrainas valdībai, ka saistībā ar Hanteru Baidenu notiek izmeklēšana par korupciju, korupcijas lietā," raidījumā sacīja Trampa advokāts. 

"Es to vienkāršošu. 14,8 miljoni dolāru ceļo no Ukrainas uz uzņēmumu Latvijā, maskēti kā aizdevums. Tad tie no Latvijas ceļo uz citu uzņēmumu Kiprā, arī maskēti kā aizdevums. Un tad tie ceļo uz ASV, kur mēs pazaudējam pēdas," skaidroja Džuliāni.

Lasītākās ziņas

Tīmekļa medija "The Blaze" pārraidē, kas pirmdien ievietota arī sociālajā tīklā "Facebook", raidījuma vadītājs demonstrēja, pēc paša apgalvotā, Latvijas varasiestāžu dokumenta kopiju. Atbilstoši raidījuma vadītāja teiktajam to izdevis "Latvijas Republikas Prokuratūras noziedzīgā ceļā iegūtu līdzekļu atmazgāšanas novēršanas birojs".

Veroties, kā noprotams, Latvijas dokumenta kopijā, raidījuma vadītājs klāsta, ka tas ir "nosūtīts Ukrainas FID, tas ir Finanšu izlūkošanas dienestam, un temats ir "Burisma"". Dokuments esot datēts ar laiku, kad Tramps vēl nebija kļuvis par ASV prezidentu.

"Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests šobrīd izmeklē uzņēmuma "Burisma" aizdomīgas aktivitātes", dokumenta kopiju citē raidījuma vadītājs. "Atbilstoši publiski pieejamai informācijai uzņēmums "Burisma" un tā direktors Hanters Baidens ir iesaistīti korupcijas lietā. Latvijas FID ir zināms par sekojošiem pārskaitījumiem uz uzņēmuma "Burisma" kontu AS "Privat Bank""

No 2012. līdz 2015.gadam šādi esot saņemti vairāk nekā 14,6 miljoni ASV dolāru un vairāk nekā 300 000 eiro no "Wire Logic Technology" kā aizdevuma vienošanās maksājums. Kā skaidro raidījuma vadītājs, šādi fiktīvi aizdevumi ir veids, kā notiek naudas atmazgāšana.

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienestā (FID) aģentūrai LETA nekomentēja, vai dienests patlaban izmeklē uzņēmuma "Burisma" "aizdomīgas aktivitātes" un savulaik būtu informējis Ukrainas varasiestādes.

Dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste Zaiga Barvida aģentūrai LETA norādīja, ka atbilstoši likumam FID tā rīcībā esošo informāciju drīkst izmantot tikai likumā paredzētajiem mērķiem. Tāpat likuma normas arī specifiski nosaka subjektus, kam dienests ir tiesīgs izpaust informāciju. 

Tāpat FID ir saistoši "Egmont Grupas", kas nodrošina finanšu izlūkošanas institūciju starptautisko informācijas apmaiņu, informācijas apmaiņas un aizsardzības principi. Minētie principi paredz, ka bez pieprasītājas vai informācijas sniedzējas valsts atļaujas informāciju nedrīkst izsniegt iestādēm, institūcijām, organizācijām vai citām personām bez korespondenta speciālas rakstiskas atļaujas.  

Balstoties uz augstāk minēto, FID sīkāku informāciju nevarot sniegt.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti