Dalies:

Kanādas latgalietis izdod grāmatu "Manas dzīves stāsts"

Kanādas latgalietis izdod grāmatu "Manas dzīves stāsts"
Foto: Latvijas vēstniecība Kanādā. Vēstnieks K. Eihenbaums, Dr Vilis Mileiko ar grāmatu Manas dzīves stāsti, I. Eihenabuma Toronto 2018. gada 23. septembrī
  • 22. Apr. 2019

Latgales Kultūras centra izdevniecība nupat laidusi klajā Kanadas latgalieša Viļa Mileiko grāmatu „Manas dzīves stāsts”.

Par autoru „Rēzeknes Vēstīs” ne reizi vien esam rakstījuši. Braucot ciemoties uz Latgali, viņš vienmēr iegriežas arī redakcijā, viņam īpaši patīk parunāties ar Plociņu Masi. Šī grāmata nav pirmā, ko viņš mums dāvinājis. Izlasīju to ar lielu interesi un pat aizkustinājumu.

Pirmās nodaļas veltītas bērnības atmiņās, dzīvei Andrupenes pusē, pārdomām par nākotni, ministranta pārdzīvojumiem. Daudz vietas iedalīts vietējās dabas aprakstiem, cilvēkiem, kādi tie palikuši Viļa Mileiko atmiņās.

Lasītākās ziņas valstī

Īpaša nodaļa veltīta traģiskajam 1944. gadam, kad visa ģimene, tāpat kā daudzas citas, atstāja Latviju, dodoties bēgļu gaitās.

Pirmie pēckaŗa gadi Dānijā, kas sniedza trimdas latviešiem patvērumu, bēgļu bērniem iespēju apgūt vajadzīgo profesiju. Te Vilis Mileiko saprata, ka būs ārsts. Un tiešām kļuva par cilvēku, kuŗš labprāt sniedza un sniedz palīdzību gan miesai, gan dvēselei.

Saistošas ir nodaļas, kuŗās autors analizē cilvēka dzīvi kā tādu, viņa izjūtas, pārdzīvojumus. Daudzās lappusēs stāstīts par faktoriem, kas nosaka individa dzīves kvalitāti.

Ar lielu interesi lasāmas nodaļas, kur no dakteŗa viedokļa analizēta cilvēka uzvedība. Te var uzzināt, kas īsti ir mēnessērdzība, bezmiegs, miegs, kas nosaka labu vai sliktu garastāvokli.

Ar interesi lasāmas piezīmes par to, kā par savu veselību un miegu rūpējušies slaveni cilvēki – Ēģiptes faraoni, Šekspīrs, Čērčils un citi. Autors pievērsies arī temai, kas īpaši interesē sievietes. Viena nodaļa tā arī nosaukta – „Sapņi un to nozīme”. Īpaša nodaļa „Atmiņa – mūsu īstenā manta” veltīta cilvēka brīnišķīgajai spējai atcerēties, pārcilāt atmiņas, mācīties no pārdzīvotā. No grāmatiņas es uzzināju, kas ir aizmāršība, kā pareizi novērtēt savas Dieva dotās spējas atcerēties, analizēt notikumus...

Katrs lasītājs atradīs kādu noderīgu padomu nodaļā „Kā justies labāk un dzīvot ilgāk”.

Grāmatas otra daļa veltīta vēsturei un filosofiskām pārdomām par valodu, tautas izdzīvošanu un citām dzīves problēmām un temām.

Ir vairāki atmiņu stāsti, kas lasītājiem liks pasmaidīt vai pat pasmieties. Piemēram, nodaļa „Pie visa vainīga kaza”.

Autore: Māra Nizinska
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti