Dalies:

Top latviešu leģionāriem veltītais "Piemineklis Brīvībai"

Top latviešu leģionāriem veltītais "Piemineklis Brīvībai"
  • 27. Aug. 2018

22. augustā Okupācijas muzeja darbinieki devās pie tēlnieka Kristapa Gulbja, lai apskatītu, kā top piemineklis, ko jau septembra beigās atklās Beļģijas pilsētā Zedelgemā. Piemineklis veltīts brīvības idejai un latviešu leģionāriem, kas pēc 2. Pasaules kara atradās Zedelgemā kā angļu karagūstekņi.

Piemineklis tiek veidots kā Latvijas Stāvstrops. Tā autors Kristaps Gulbis darbā ir iedzīvinājis līdzību starp bišu stropu un tautu: “Zedelgemas nometnē bija ap 12 000 latviešu karavīru. To skaits ir līdzvērtīgs bišu skaitam stropā. Mana ideja ir piemineklī apvienot kopīgās eiropeiskās vispārcilvēciskās vērtības un visiem eiropiešiem saprotamu simbolu valodu ar tikai Latvijai īpašo un vizuāli raksturīgo. Latvijas bišu saime Flandrijas zemē. Bišu saime ir tauta. Strops ir viņu valsts. Bites ir miermīlīgas — tās nevienam neuzbrūk. Tās aizstāv, cīnās un mirst par savu stropu, saimi, brīvību”.

Pieminekļa izmaksas - 100 000 EUR uz pusēm segs Zedelgemas pilsētas pašvaldība un Okupācijas muzejs. Vairāk nekā gadu muzejs šim mērķim vāc ziedojumus. No nepieciešamajiem 50 000 EUR šobrīd ir saziedoti 38 188. Aicinām pievienoties pieminekļa ziedotāju pulkam! Katrs, kurš noziedos 100 EUR vai ekvivalentu citā valūtā, saņems bronzā kaltu pieminekļa bites piespraudīti.

Avots: Okupācijas muzejs

Foto: Okupācijas muzejs

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti