Dalies:

Top brīvprātīgas mobilās lietotnes informēšanai par Covid-19

Top brīvprātīgas mobilās lietotnes informēšanai par Covid-19
CC0 licence
  • 28. Apr. 2020

Tiek izstrādāta mobilā lietotne, ar kuras palīdzību iedzīvotājus varētu brīvprātīgi informēt par Covid-19 slimnieku apmeklētām vietām, šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers skaidroja, ka iedzīvotājiem ir svarīgi zināt to, vai viņi nejauši nav bijuši kontaktā ar kādu cilvēku, kurš vēlāk uzzina, ka ir bijis slims ar Covid-19. Tāpēc tiek strādāts pie vairākām mobilajām lietotnēm, kas varētu sniegt šādu informāciju.

Viena no lietotnēm palīdzētu uzraudzīt personai noteikto karantīnu un pašizolāciju. Bet otra lietotne palīdzētu labprātīgi informēt par vietām, kas apmeklētas, pirms persona uzzinājusi par saslimšanu ar Covid-19.

Lasītākās ziņas

"Ļoti daudzi, braucot automobilī, izmanto dažādas lietotnes, kas ļauj no pūļa saņemt informāciju par, piemēram, sastrēgumiem. Līdzīga lietotne mums būtu vēlama, lai varētu vienam otru pabrīdināt par vietām, kur varētu būt notikusi inficēšanās ar Covid-19," sacīja premjers.

Viņš akcentēja, ka, krīzei beidzoties un slimībai tiekot apkarotai, lietotnes zaudētu savu nozīmīgumu. Vienlaikus būtu jāstrādā pie tā, lai šādās lietotnēs nodrošinātu personas datu drošību.

"Pie rīkiem tiek strādāts. Tas ir nepieciešams. Mums ir jādomā, kā sabiedrība varētu atvērties. Viens variants ir ar sejas maskām, citus pasargājot no sevis, bet otrs - lietotnes. Mums būs jāiemācās sadzīvot ar šo vīrusu," norādīja politiķis.

Kariņš arī aicinājis, dodoties uz sabiedriskām vietām, iespēju robežās valkāt maskas, lai pasargātu citus, ziņo LSM.LV. Ierobežojumi pēc 12. maija, visticamāk, tiks atcelti pakāpeniski. Bet, tā kā pagaidām pret Covid-19 nav ne zāļu, ne vakcīnas, bet vienlaikus jāatrod veids, kā uzsākt plašāku ekonomisko aktivitāti, nāksies iemācīties sadzīvot ar situāciju, kurā jābūt uzmanīgiem, norāda premjers.

Masku lietošana publiskās vietās, lai pasargātu citus, premjera ieskatā, varētu būt viens no šādiem piesardzības pasākumiem. Kariņš gan atzina, ka, lai varētu plaši izmantot maskas, tām jābūt pieejamām. Tāpēc viņš mudina uzņēmumus intensīvāk pievērsties to ražošanai.

Jau vēstīts, ka pašreizējais ārkārtējais stāvoklis Latvijā ir spēkā līdz 12.maijam.

Avots: LETA/LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti