Dalies:

TOP 5 lietas, kas jāzina, dodoties uz Reikjavīku

TOP 5 lietas, kas jāzina, dodoties uz Reikjavīku
  • 27. May. 2016
Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016.gada 28.maijā sāks lidojumus jaunā maršrutā no Rīgas uz Reikjavīku. Jaunais maršruts nodrošinās ērtas ceļošanas iespējas starp šīm pilsētām, kā arī uz citiem galamērķiem Baltijas valstīs. Par godu šim notikumam, airBaltic piedāvā iepazīties ar interesantām un noderīgām lietām, kuras vērts zināt, dodoties uz Reikjavīku.
1. Islande ir patiesa kontrastu zeme, kas atrodas Atlantijas un Ziemeļu ledus okeāna krustpunktā. Tās nebeidzami garās vasaras dienas pārvēršas mūžīgos ziemas vakaros, un asie vēji pēkšņi pārsteidz maigo saules siltumu. Viesojoties šeit, noteikti ir jāizmanto iespēja apskatīt vulkānu Trinukagigurs (Thrihnukagigur), kā arī karstos avotus geizeru baseinā.
2. Lai papildinātu iespaidus no neaprakstāmi skaistās Islandes dabas, apmeklē koncertzāli Harpa Reikjavīkā, kā arī Islandes Nacionālo muzeju, kur glabājas vēstures pieminekļi, kas liecina par Islandes un tās iemītnieku pagātni.
3. Reikjavīkā runā Islandes oficiālajā valodā – islandiešu. Neskatoties uz to, ka liela daļa pasaules valodu mūsdienās aizgūst vārdus no angļu valodas, islandieši ir spējuši tam turēties pretī un saglabājuši valodas tīrību.
4. Viesojoties Reikjavīkā, ja rodas vēlme iepirkties, apmeklējiet Laugavegur, kas ir pilsētas galvenā iepirkšanās iela ar simtiem veikalu, kas sniegs iespēju piepildīt čemodānus ar unikāliem islandiešu dizaina priekšmetiem un apģērbiem.
5. Bez vietējo ēdienu nobaudīšanas, ciemojoties Islandē, neiztikt. Nogaršojiet pylsa, kas ir līdzīgs, bet tomēr atšķirīgs no mums pazīstamā Hotdoga. Pylsa desu gatavo no jēra gaļas, un tā tiek pasniegta ar svaigiem un sačurkstinātiem sīpoliem, kečupu, sinepēm un remulādi svaigā maizītē. Ja līdz šim nav izdevies, noteikti pagaršojiet skyr. Tas ir olbaltumvielām bagāts svaigais siers, kas garšo kā krēmīgs jogurts – visgardāk būs, ja tam pievienosiet sauju ogu un mazliet cukura.

airBaltic no Rīgas uz Reikjavīku lidojumus veiks divas reizes nedēļā ar Boeing 737-300 lidmašīnu. Lidojums ilgs aptuveni 4 stundas un 5 minūtes. Vienvirziena biļetes cena ir sākot no 139 eiro, ieskaitot lidostu nodevas un transakcijas maksu. Lidojumu grafiks ir pieejams kompānijas mājas lapā www.airbaltic.com.

Foto: CCO licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti