Dalies:

Tokijā notiek latviešu adīšanas tradīcijām veltīts seminārs

Tokijā notiek latviešu adīšanas tradīcijām veltīts seminārs
  • 05. Oct. 2016

30.septembrī Latvijas vēstniecībā Japānā sadarbībā ar izdevniecību Nihon Vogue un Latvijas preču veikalu Riga Collection tika organizēts latviešu adīšanas tradīcijām veltīts seminārs, kurā piedalījās 45 dalībnieces.

Semināru atklāja Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke. Vēstnieks stāstīja par latviešu tautas kultūru un tradīcijām, un rokdarbos redzamajiem latvju rakstiem. Tāpat N.Penke stāstīja par dziesmu un deju svētku tradīcijām un aicināja klātesošos apmeklēt Latviju, īpaši izceļot gaidāmo krāšņo svētku programmu 2018.gadā.

Semināru vadīja profesionālās adīšanas pasniedzējas, kuras ir vairākkārt apmeklējušas Latviju Riga Collection veikala īpašnieka Jodžiro Kawašima (Yojiro Kawashima) organizēto tematisko braucienu ietvaros, kuros dalībnieki piedalās Latvijas rokdarbiem veltītos pasākumos.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijas amatniecības un rokdarbu tradīcijas ir radušas stabilu cienītāju loku Japānā. Interesi par latviešu adīšanas tradīcijām un rokdarbiem ir veicinājušas jau trīs japāņu valodā publicētās grāmatas par rokdarbiem - autores Sanae Nakatas (Sanae Nakata) grāmatas „Hand-knitted Socks of Latvia” un „Hand-knitted Mittens of Latvia", kā arī Majumi Akagi (Mayumi Akagi) grāmata “Warm Handicrafts of Latvia, Lithuania and Estonia”.

Ar izdevniecības Nihon Vogue, Latvijas preču veikala “Riga Collection” un vēstniecības atbalstu, latviešu adīšanas un rokdarbu tradīcijām veltīti semināri regulāri notiek jau otro gadu.

Foto: Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti