Dalies:

TM izstrādājusi līgumu tiesiskai sadarbībai ar Dienvidāfriku

TM izstrādājusi līgumu tiesiskai sadarbībai ar Dienvidāfriku
CC0 licence
  • 03. Feb. 2020

Latvijas puse veic vairākus pasākumus, lai panāktu Kristīnes Misānes lietas pārņemšanu. Viens no tiem ir centieni noslēgt divpusēju līgumu starp Latvijas Republikas valdību un Dienvidāfrikas Republikas valdību par starptautisko sadarbību krimināllietās, latviesi.com uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

Dienvidāfrikas Republikas tieslietu ministram jau sagatavota un nosūtīta vēstule ar lūgumu iepazīties ar līgumu projektu un sniegt informāciju par termiņu, kādā Dienvidāfrikas puse gatava sākt sarunas par līguma noslēgšanau.

Līgums ļautu Latvijai sekot līdzi Misānes tiesāšanai Dienvidāfrikā, šorīt intervijā Latvijas Radio norādīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Tāpat iespējamā sadarbība varētu panākt, ka Misāne viņai piespriesto sodu izcieš Latvijā. Tiks arī lūgta iespēja tiesāt Misāni Latvijā nevis Dienvidāfrikā.

Lasītākās ziņas

Līdztekus komunikācijai ar Dienvidāfriku, tieslietu ministrs nosūtījs Dānijas imigrācijas un integrācijas ministram Matīasam Tesfajam detalizētu informāciju Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā. Par šādas informācijas nosūtīšanu iepriekš panākta vienošanās abu ministru neformālās tikšanās laikā Zagrebā.

Dānijas ministram nosūtītajā vēstulē ir izteikts augsts novērtējums Dānijas Karalistes kompetento iestāžu līdzdalībai Misānes lietā. Vienlaikus pausta interese meklēt risinājumu, lai apturētu Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, pamatojoties uz iespējamu drošības un cilvēktiesību aizskaršanu.

Šobrīd Misānes pārstāvji cenšas panākt, lai Dānijas Imigrācijas dienesta pieņemtais atteikums par Misānes patvēruma lūgumu tiktu pārsūdzēts Dānijas Bēgļu apelācijas padomē. Tās darbu nodrošina Dānijas Imigrācijas un integrācijas ministrija un tajā darbojas arī ministrijas iecelts pārstāvis.

Vienlaikus ministrs intervijā Latvijas Radio šodien kritizēja Ģenerālprokuratūras darbu. Viņaprāt, prokuratūra iepriekš varēja no Dānijas kolēģiem pārņemt šo lietu, taču tas netika izdarīts.


 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti