Dalies:

Tiesvedību Rimšēviča lietā aptur līdz ES Tiesas skaidrojumam par imunitāti

Tiesvedību Rimšēviča lietā aptur līdz ES Tiesas skaidrojumam par imunitāti
LETA/ Ieva Leiniša
  • 20. Dec. 2019

Rīgas rajona tiesas Jūrmalā nolēma apturēt tiesvedību korupcijā apsūdzētā Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča lietā, lai saņemtu ES Tiesas atzinumu, vai uz Rimšēviču šajā lietā attiecas imunitāte.

No ES Tiesas vēlas saņemt atzinumu, vai uz Rimšēviču kā Eiropas Centrālās bankas padomes locekli atteicas imunitāte, un vai tā atticas tikai uz tiesvedību, vai arī uz pirmstiesas izmeklēšanu un vai apstiprinošas atbildes gadījumā tas ietekmē pierādījumu leģitimitāti. ES Tiesai lūgs piemērot paātrinātu tiesvedību, bet līdz rezultātam process ir apturēts.  

Prokurore ir pārliecināta, ka imunitātes Rimšēvičam nav, bet pieļauj, ka tiesa vēlas, lai šis jautājums tiktu izvērtēts, lai pēc tam to nevarētu izmanto, lai lūgtu sprieduma atcelšanu. 

Lasītākās ziņas

Lai arī Rimšēvičam 21.decembrī beidzas Latvijas Bankas prezidenta un līdz ar to arī ECB padomes locekļa pilnvaras, ECB padomes locekļiem noteiktā imunitāte attiecībā uz viņa darbībām kā bankas padomes loceklim ir beztermiņa un ir spēkā arī pēc pilnvaru beigām.

Rimšēviča advokāts Mārtiņš Kvēps iepriekš norādīja, ka ir jāvēršas Eiropas Centrālajā bankā (ECB), lai saprastu vai Rimšēviču var tiesāt un apsūdzēt, jo Eiropas Savienības (ES) tiesību akti viņam kā ECB padomes loceklim dod imunitāti jautājumos, kas saistīti ar viņa kā ECB padomes locekļa darbību. Kvēps norādīja, ka šādi punkti apsūdzībā parādoties, bet lūguma atcelt imunitāti nav bijis.

Tādēļ Kvēps lūdza tiesai vērsties ES Tiesā, lai situācija tiktu izskaidrota.

Tiesas sēde lietā par korupcijas apsūdzībām Rimšēvičam un Martinsonam
13 bildes

Pats Rimšēvičs iepriekš uzsvēra, ka tas neesot mēģinājums slēpties aiz imunitātes, bet gan esot filtrs, kuru var noņemt, iesniedzot pierādījumus. Tiesa lēma uzdot prokurorei uz nākamo sēdei decembra beigās sagatavot savu skaidrojumu par situāciju, un tad arī tiks pieņemts lēmums, vai iztiesāšanu turpināt vai vērsties ES Tiesā ar jautājumu par Rimšēviča imunitāti. 

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti