Dalies:

Tiešsaistē pieejams kokļu katalogs

Tiešsaistē pieejams kokļu katalogs
  • 07. Apr. 2019

Pašmāju kokļu meistari izveidojuši interneta platformu "Kokļu mežs", kurā iespējams pieteikties instrumenta spēles apmācībām, kā arī iepazīt to dažādos veidus, aģentūru LETA informēja platformas vadītājs un kokles spēles skolotājs Ansis Jansons.

Interneta vietnes "koklumezs.lv" multimediālajā katalogā iekļauti septiņu meistaru būvēti instrumentu modeļi. Katram meistaram atvēlēta lapas sadaļa, kurā iespējams noklausīties dažādās kokles un iepazīties ar "meistaru rokrakstiem".

Katram instrumentam atvēlēta arī galerija un apraksts par kokles tipu, materiālu, tapām, stīgu skaitu u.t.t. Norādīta arī meistara noteiktā kokles cena. Platformas lietotāji meistariem tiešsaistē var uzdot jautājumus, kā arī pasūtīt vai izīrēt kokli.

Lasītākās ziņas

Kokles spēles kataloga tapšanā iesaistījušies meistari Andris Roze, Kārlis Lipors, Jānis Rozenbergs, Eduards Klints, Ģirts Laube, Rihards Valters un Pēteris Putniņš.

"Pēdējā laikā Latvijā ir ienākuši piedāvājumi iegādāties koklēm līdzīgos instrumentus no Somijas, un Krievijas. Latvija ir labs tirgus, jo koklēšana šobrīd ir tik populāra kā vēl nekad -pamazām sākam pārspēt citas Baltijas valstis un, iespējams, pat Somiju," meistaru motivāciju platformas izveidei aprakstīja Jansons.

Autors: LETA

Foto: Ieva Čīka/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti