Dalies:

Tiesās Latvijas vēstniecības AAE amatpersonu par krāpšanu un piesavināšanos

Tiesās Latvijas vēstniecības AAE amatpersonu par krāpšanu un piesavināšanos
Latvijas vēstniecība AAE
  • 28. May. 2019

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore maija vidū tiesai nosūtījusi krimināllietu Latvijas Republikas vēstniecības Apvienotajos Arābu Emirātos amatpersonas Rūdolfa Brēmaņa apsūdzībā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī krāpšanu un piesavināšanos lielā apmērā. 

Prokuratūra informē, apsūdzētajam inkriminēts, ka viņš, būdams valsts amatpersona ar tiesībām rīkoties ar finanšu līdzekļiem vēstniecības bankas kontā un kā Ārlietu ministrijas darbinieks laika posmā no 2013. līdz 2016.gadam, izkrāpa un piesavinājās valstij piederošus finanšu līdzekļus vairāk kā 102 000 eiro apmērā. Savas noziedzīgās darbības viņš veica, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, rīkojoties pretēji tā uzdevumiem un interesēm, ziņo prokuratūrā.

Apsūdzētais izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 177.panta pirmajā daļā, 177.panta trešajā daļā, 179.panta trešajā daļā, 318.panta otrajā daļā un 318.panta trešajā daļā. Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Lasītākās ziņas valstī

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti