Dalies:

Tiek ievadīts Latvijas Simtgades projekts “Latvijas filmu dienas Indijā”

Tiek ievadīts Latvijas Simtgades projekts “Latvijas filmu dienas Indijā”
  • 26. Mar. 2018

Š.g. 24.martā Simtgades svinību ietvaros ar Latvijas dalību Ņūdeli Starptautiskajā filmu festivālā (Habitat International Film Festival) tika atklātas “Latvijas Filmu dienas Indijā”. Festivālā tiek izrādītas divas latviešu 2017.gada filmas - režisora Aika Karaptejana filma “Pirmdzimtais” un režisores Astras Zoldneres dokumentālā filma “Melleņu gari”.

Atklājot “Latvijas Filmu dienas Indijā”, klātesošos ar uzrunu sveica Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza un Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, kura projekta ietvaros viesojas Indijā.

Vēstnieks savā uzrunā izteica pateicību festivālam, kas ļauj Latvijas Simtgades ietvaros iepazīstināt Indijas publiku ar Latvijas kino. Viņš uzsvēra, ka līdzās aktīvam politiskajam dialogam (Latvijas Republikas Ministru prezidenta vizīte Indijā 2017.gada novembrī) un pieaugošajam indiešu studentu skaitam Latvijas augstskolās, būtiski attīstīt abu valstu kultūras sakarus un “Latvijas Filmu dienas” Indijā lieliski kalpo šim mērķim.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma pauda prieku par iespēju apmeklēt Indiju, lai piedalītos festivālā un nodibinātu kontaktus ar indiešu partneriem kino jomā. Viņa arī aicināja Indijas publiku tuvāk iepazīties ar Latvijas kino, apmeklējot Latvijas filmu nedēļu š.g. aprīļa beigās. Pēc filmas “Pirmdzimtais” seansa, kurš pulcēja ievērojamu skaitu kino interesentu, Dita Rietuma sniedza atbildes uz publikas jautājumiem, kuri atklāja indiešu skatītāju interesi gan par filmu, tās vēstījumu un žanru, gan par Latvijas kino kopumā.

Projektu “Latvijas Filmu dienas Indijā” Simtgades programmas ietvaros realizē Latvijas vēstniecība Indijā sadarbībā ar Nacionālo kino centru un multifunkcionālo Ņūdeli kultūras kompleksu India Habitat Centre. Projekts sastāv no divām daļām – Latvijas dalības Ņūdeli Starptautiskajā filmu festivālā un Latvijas filmu nedēļas aprīļa beigās, kuras laikā tiks izrādītas piecas latviešu filmas: “Nameja gredzens”, “Rīgas sargi”, “Sapņu komanda 1935”, “Seržanta Lapiņa atgriešanās” un “Tas, ko viņi neredz”. Filmas izvēlētas tā, lai sniegtu ieskatu gan seno laiku Latvijā, gan ceļā uz valsts dibināšanu 20.gadsimta sākumā, gan Pirmskara Latvijā, kā arī, lai atspoguļotu Latvijas jaunāko laiku kino tendences.

Vizītes laikā Indijā Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma tikās arī ar Indijas Informācijas un pārraižu ministrijas Indijas Starptautiskā Filmu festivāla direktoru Sentilu Radžanu (C. Senthil Rajan) un ar Indijas Ziemeļaustrumu štata Asamas galvaspilsētas Guvahati Starptautiskā filmu festivāla organizatoru Rahulu Džainu (Rahul Jain). Sarunās tika apspriesta gan Latvijas turpmākā dalība Indijas filmu festivālos, gan plašāka abu valstu sadarbība kino jomā, t.sk. konkrēti šādas sadarbības projekti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti