Dalies:

Tiek atklāts vēsturiski lielākais Latvijas investīciju projekts ASV

Tiek atklāts vēsturiski lielākais Latvijas investīciju projekts ASV
  • 12. Apr. 2018

11. aprīlī norisinājās Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizīte Džordžijas pavalstī, kur viņš piedalījās Valmiera Glass jaunās ražotnes atklāšanā. Latvijas uzņēmums Valmiera Glass savā ražotnē Dublinas pilsētā, Džordžijas pavalstī, investējis vairāk nekā 100 miljonus eiro un radījis vairāk nekā 500 jaunas darba vietas. Ministrs īpaši uzvēra, ka šis ir vēsturiski lielākais Latvijas uzņēmuma investīciju projekts ASV, kas apliecina mūsu uzņēmumu konkurētspēju pasaules līmenī.

Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis savā uzrunā atzīmēja, ka Valmiera Glasspaplašināšanās un ienākšana ASV tirgū ir gan lielisks piemērs citiem Latvijas uzņēmumiem, gan arī valsts ekonomiskā brieduma rādītājs. Zīmīgi, ka projekta atklāšana notiek tikai nedēļu pēc vēsturiskā Baltijas valstu un ASV prezidentu samita, kur īpaši tika uzsvērta ekonomiskā sadarbība. ASV-Baltijas valstu samitā prezidents Donalds Tramps Baltijas investīciju vidi novērtēja kā izcilu un ASV kompāniju attīstībai atbilstošu. Savukārt samitam sekojošajā Biznesa forumā Komersekretārs Vilburs Ross īpaši uzsvēra abpusējo investīciju plūsmu starp Baltiju un ASV, kā arī Baltijas sasniegumus inovāciju un jaunuzņēmumiem pateicīgas vides radīšanā.

Latvijas investīciju projektu Džordžijas pavalstī realizējis Latvijas meitas uzņēmums ASV - P-D Valmiera Glass USA Corp. Šis uzņēmums ASV darbojas jau kopš 2014. gada, kad tika atvērta tā pirmā ražotne. Atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Džordžijas pavalsts gubernators Neitans Dīls (Nathan Deal), pavalsts ekonomiskās attīstības komisārs Pats Vilsons (Pat Wilson), Valmieras mērs Jānis Baiks, kā arī Dublinas mērs Fils Bests (Phil Best). Gubernators N.Dīls savā uzrunā pateicās investoriem un atzīmēja Latvijas investīciju pievienoto vērtību tuvējā reģiona attīstībai, radot jaunas darbavietas un papildus ekonomisko aktivitāti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti