Dalies:

Tērvetes Tītariņi 2019

Tērvetes Tītariņi 2019
  • 11. Aug. 2019

Šā gada 22.jūlijā rītā ar dziesmām un rotaļām aizsākās tītariņu nedēļa Tērvetē, kurā piedalījās 14 latviešu bērni no Ontario un Kvebekas. Tītariņa nometne ir domāti bērniem vecumā no 3-5 gadiem kopā ar kādu no ģimenes (Tītariņi ir vecāku atbildībā). Arī nepieciešami ir, ka vecāks kurš piedalās runā latviski un bērns saprot. Tā mēs pulcējāmies katru rītu lai uzsāktu jaunu dienu pilnu ar rokdarbiem, peldēšanos, dziedāšanu, stāstiem un spēlēm.

Mūsu valoda vienoja mūs šajā kopīgajā piedzīvojumā neatkarīgi no mūsu dzimšanas vai dzīves  vietas, ticības vai pārliecībām. Šī bija iespēja ne tikai bērniem dzirdēt, lietot un iemīļot latviešu valodu, bet arī mums vecākiem "pārslēgties" pilnībā uz latviešu valodu.Būtu nepieciešama vesela avīze lai visas aktivitātes un nodarbošanās aprakstītu, tāpēc pieminēšu tikai dažas.

Pirmdiena bija burvju diena kad mēs mācījāmies buramvārdus un klausījāmies teiku par Tērvetes burvi un raganu. Meklējām pa džungļu vārda cienīgiem krūmiem - arī mazmājiņā un šķūnītī - līdz beidzot atradām abus divus augsta kalna galā kur kopā ar raganu nolikām savus paštaisītos burvju zižļus un padziedājām.

Otrdien bijām super-varoņi un kopīgi lēmām vai super-varoņi tīra zobus un ēd dārzeņus. Pēc vakariņām visiem super-varoņiem bija jāpalīdz sameklēt super-spējas, bet kad iejaucās Ļaundaris tad ne vienam vien varonim nepieciešams bija mammas apskāviens.

Trešdienā tītariņi sekojot pirātu kartei un izpildot dažnedažādus pārbaudījumus atrada un pēc kopīgas piepūles veiksmīgi izraka lādi pilnu ar zelta monētām, kas izrādījās daudz vērtīgākas par zeltu, jo bija apēdamas.

Ceturtdienas - Zvēru dienas - ietvaros taisījām čūskas, rotājām putnu un bijām haizivis. Sadarbojāmies lai aplietu "kaķīti" ar ūdeni un ar sajūsmas pilniem spiedzieniem mukām no viņa kā rezultātā gan pelītes, gan kaķītis bija slapji, bet apmierināti.

Piektdienu tītariņiem bija iespēja pavadīt kopā ar lielo nometni. Gailīšos - krāšņā smilšu pludmalē - mēs plunčājāmies, spēlējāmies, našķējāmies un dziedājām kopā ar "lielajiem." Vakarā visi uzposāmies un gan lidojām kā lidmašīnas, gan citādi dejojām Sirsniņ-ballē līdz pagurumam.

Noslēguma ugunskurs bija sestdien, kur tītariņi nodziedāja par viņu piedzīvojumiem un novadīja visiem par prieku vienu no savām visiemīļotākajām rotaļām, kā arī noskatījās nometnes priekšnesumus un nolika svecītes pie karogiem.

Vēlos teikt līdzīgi kā Ingrīda pagājušā gadā: Jā, bērni pa retam kaut ko līdz asarām gribēja vai negribēja, niķojās vai negulēja. Bet viņu interesanti sastādītie teikumi, smiekli, un idejas ir tas kas paliks atmiņā.


Īpašs paldies visiem labajiem rūķīšiem, kas gādā lai tītariņi notiktu nu jau piekto gadu tai skaitā Kristai Upeslācis par organizatoriskā darba uzņemšanos, draudzei par šo iespēju un Ansim Auziņam par mājas uzturēšanu, Krišam Braunam par stāstiem un traktora izbraucieniem, Jūlijai Lakatai par tītariņu barošanu un Ingrīdai Mazutei par rotaļu idejām un rokdarbiem. Paldies visiem vecākiem un bērniem par piedalīšanos. Uz tikšanos nākamgad Tītariņos!
Ja vēlaties reģistrēties uz Tītariņiem 2020, lūdzu skatiet www.tervete.ca

Autore : Aija Plūme

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu " Latvija Amerikā"
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti