Dalies:

Tbilisi pilsēta izrāda interesi pārņemt Latvijas labo pieredzi darbā ar diasporu

Tbilisi pilsēta izrāda interesi pārņemt Latvijas labo pieredzi darbā ar diasporu
  • 17. Dec. 2015

16. decembrī vēstniece Gruzijā Elita Gavele tikās ar Tbilisi pilsētas Municipālās asamblejas (Sakrebulo) pārstāvi Rimu Beradzi (Rimma Beradze) un pilsētas Mazākumtautību koordinācijas padomes pārstāvi Margalitu Hidirbegišvili (Margalita Khidirbegishvili). Sarunā Gruzijas puse informēja par Tbilisi uzsākto aktīvo sadarbību ar valstī pārstāvētajām nacionālajām minoritātēm, iesāktajiem projektiem to ciešākā integrācijā Gruzijas sabiedrībā, kā arī atbalstu viņu nacionālās identitātes saglabāšanā un izkopšanā. R. Beradze augstu novērtēja Gruzijas latviešu biedrības “Ave Sol!” priekšsēdētājās Regīnas Jakobidzes un biedru darbību.

Sarunā īpaši tika uzsvērta Tbilisi pilsētas interese pārņemt Latvijas labo pieredzi šajā jomā. E. Gavele informēja par nacionālajām minoritātēm Latvijā, valsts atbalstu un iespējām tām Latvijā kopt savu tautu tradīcijas. Sarunā E. Gavele akcentēja lielo uzmanību, ko Latvijas valsts velta latviešu diasporai ārvalstīs.

Noslēgumā Tbilisi pilsētas Municipālās asamblejas pārstāves izteica aicinājumu sadarboties. Lai gūtu plašāku pieredzi, kā Latvijā noris darbs nacionālo minoritāšu atbalstam un nacionālo minoritāšu politikas jautājumu risināšanā, Gruzijas puses izteica vēlmi 2016. gada sākumā apmeklēt Rīgu.

Lasītākās ziņas valstī

Tbilisi pilsētā dzīvo aptuveni 17% citu tautību pārstāvji.

Foto: Latvijas Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti